خانه / فین‌تک / ارزدیجیتال / تحلیلگر معروف: قوانین جو بایدن تاثیر منفی بر قیمت بیت کوین می‌گذارد
تحلیلگر معروف قوانین جو بایدن تاثیر منفی بر قیمت بیت کوین می‌گذارد

تحلیلگر معروف: قوانین جو بایدن تاثیر منفی بر قیمت بیت کوین می‌گذارد

چندین ماه از انتخاب جو بایدن به عنوان رییس جمهور آمریکا می‌گذرد. بایدن تغییراتی ایجاد کرده است که می‌تواند بر قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال تاثیرگذار باشد. 

جهت دانلود و مشاهده عناوین ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

رییس جمهور بایدن در آستانه اعمال قوانین جدید مالیات بر سرمایه است که تاثیر بسزایی بر افراد ثروتمند خواهد گذاشت. این قوانین با برنامه‌های کسب سرمایه و بدون آنکه بر اقتصاد تاثیر مخربی بگذارد، به دنبال ارائه شرایط سودمند به عموم مردم است.

نرخ مالیات پیشنهادی تا ۴۳.۴ درصد افزایش می‌یابد. به نظر می‌رسد این خبر بر بازار ارزهای دیجیتال تاثیر منفی داشته است، به طوری که قیمت بیت کوین به کمترین میزان خود طی یک ماه گذشته رسیده است.

یتر برانت یکی از معامله‌گران مشهور بازارهای مالی در خصوص برنامه‌های جدید مالیاتی اظهارنظر کرده و اذعان داشته است که این قوانین می‌توانند بر قیمت بیت کوین تاثیر منفی بگذارند. برانت در این خصوص گفته است: ریاست جمهوری بایدن ممکن است به عامل بسیار منفی برای بیت کوین تبدیل شود. ذخایر بزرگ بیت کوین به بازار وارد می‌شوند تا مالیات بر سرمایه را پرداخت کنند. این مالیات‌ها در بعضی از ایالت‌ها تا ۵۵ درصد نیز افزایش می‌یابند.

برانت در ادامه بیان کرد که اظهارنظر وی به معنای روند نزولی بلندمدت بیت کوین نیست. وی خود را یکی از گاوهای آزادیخواه بیت کوین معرفی کرده است.

پروپوزال مالیات بایدن منجر به کاهش قیمت بیت کوین شده است

قانون جدید ممکن است باعث شود که افراد ثروتمند با مالیات بسیار سنگینی مواجه شوند. این خبر با کاهش ۱۵ درصدی قیمت بیت کوین طی هفته گذشته مصادف شده است. قیمت بیت کوین از ۶۰,۰۰۰ دلار در روز دوشنبه به کمتر از ۵۰,۰۰۰ دلار در روز یک‌شنبه کاهش یافت.

جسی پاول (Jesse Powell) مدیرعامل صرافی کراکن نیز در خصوص این قانون اظهارنظر کرده است. وی در توییتر از دنبال‌کنندگان خود پرسیده است که آیا نقل مکان به ایالت تگزاس می‌تواند ایده خوبی باشد یا خیر. وی در خصوص نقل مکان به پورتوریکو نیز گفته است که مالیات در این منطقه نیز بسیار زیاد است و شاید تنها راه حل این موضوع، نقل مکان به تگزاس باشد.

بایدن تاکنون چندین بسته اقتصادی بزرگ برای پرداخت به شهروندان آمریکایی را تصویب کرده است. این موضوع، عاملی منفی و نزولی برای بازار ارزهای دیجیتال در نظر گرفته میشد. هرچند به نظر می‌رسد تاثیرات قانون مالیاتی جدید بر رشد آتی بازار ارزهای دیجیتال تاثیر به مراتب بدتری خواهد داشت.

جو بایدن هم‌چنین در مراحل اولیه بررسی قانونگذاری بازار ارزهای دیجیتال است، به طوری که اخیرا گری گنسلر را به عنوان رییس جدید کمیسیون SEC منصوب کرده است.

منبع: میهن بلاک چین

بیشتر از بیت کوین در اقتصاد الکترونیکی:
طرح مالیاتی بایدن باعث ترس در بازار شد؛ سقوط دسته‌جمعی رمزارزها
تراکنش‌های بیت کوین اکنون گران‌تر از هر زمان دیگری هستند
آینده بیت‌کوین، دوره آرامش؟
بیل میلر: بیت کوین در حال ورود به جریان اصلی اقتصاد است
بیت‌کوین روی قله جدید
گرانی‌های رایج درباره بیت‌کوین
بیت کوین پرریسک‌ترین سرمایه‌گذاری سال؟
آینده ارزهای دیجیتال
راز رشد چندصد درصدی بیت‌کوین
تکنیکالیست‌ها در مورد بیت‌کوین چه می‌گویند؟

حتما ببینید

بزرگ‌ترین پلت‌فرم ارزهای رمزنگاری جهان مجوز گرفت

بزرگ‌ترین پلت‌فرم ارزهای رمزنگاری جهان مجوز گرفت

بایننس، بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، تایید اولیه را از بانک مرکزی بحرین دریافت کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *