خانه / آموزش و همایش الکترونیکی / صدور مدارک تحصیلی بلاک‌چینی فرصتی در بحران کرونا
صدور مدارک تحصیلی بلاک‌چینی فرصتی در بحران کرونا

صدور مدارک تحصیلی بلاک‌چینی فرصتی در بحران کرونا

مدارک تحصیلی بلاک‌چینی از فناوری بلاک‌چین برای ایجاد مدارک و گواهی‌نامه‌های غیرمتمرکز، شخصی و قابل ارزیابی استفاده می‌کنند. این مدارک می تواند جایگزینی برای مدارک تحصیلی در ایام کرونا باشد.

به گزارش اقتصاد الکترونیکی به نقل از گروه علوم و فناوری‌های نوین پژوهشگاه فضای مجازی، تعطیلی مدارس، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی مختلف به علت گسترش جهانی کرونا ویروس ممکن است به مدت نامعلومی ادامه یابد. با وجود این بیماری همه‌گیر، رعایت فاصله‌های اجتماعی به یک هنجار جدید تبدیل شده و موانع فیزیکی قابل توجهی را بین دانش آموزان و معلمانشان ایجاد کرده است.

از این‌رو، بسیاری از مدارس بیشتر از هر زمان دیگری به یادگیری آنلاین روی آورده‌اند و معلمان و دانش آموزان را از طریق تماس‌های ویدیویی آنلاین و نرم‌افزارهای درسی و تعاملی متصل کرده‌اند.

تعطیلی مدارس، معلمان و دانش آموزان را به پذیرش فناوری‌های ناآشنا ملزم کرده است. هم‌چنین مؤسسات و مدارس را به رسیدگی به مشکلات دسترسی به سخت‌افزارهای گوناگون و اینترنت وادار کرده است. شرایط به‌وجود آمده نشان داد که آموزش می‌تواند در خارج از کلاس‌های سنتی و برای تعداد بسیار زیادی از افراد ادامه یابد.

این تغییر چشمگیر باعث ارزیابی مجدد برخی از ایده‌ها در مورد آموزش می‌شود و کمک می‌کند سایر ایده‌های مخرب دیگر نیز مورد بازبینی قرار گیرد.

یکی از موارد قابل توجه برای پذیرش گسترده در زمان ادامه روند تعطیلی‌ها، کاربرد «مدارک بلاک‌چینی» به عنوان مدارک تحصیلی است. در واقع، با مختل شدن مدل یادگیری سنتی، تمایلات نسبت به مدارک غیرمتمرکز و دیجیتالی افزایش یافته است.

« مدارک تحصیلی بلاک‌چینی» از فناوری بلاک‌چین برای ایجاد مدارک و گواهی‌نامه‌های غیرمتمرکز، شخصی و قابل ارزیابی استفاده می‌کنند. این مدارک جایگزینی برای مدارک تحصیلی دیپلم، گواهی‌نامه‌ها، مدال‌ها و اعتبارنامه‌های مؤسسات، کارگاه‌ها، کلاس‌های آنلاین و سایر مدارک تحصیلی بوده و قابل پیگیری هستند.

هر دوره‌ای که دانش‌آموز گذرانده باشد و هر مدرکی که دریافت کند در یک دفتر کل واحد و تغییرناپذیر ثبت خواهد شد.

این ایده جدیدی نیست، اما تعطیلی‌های ناشی از شیوع کرونا، عامل محرک مهمی برای توجه به این موضوع بوده است. تا جایی‌که، یکی از دانشگاه‌های کره جنوبی در دوران قرنطینه «مدارک تحصیلی بلاک‌چینی» صادر کرده است.

طرفداران برجسته «مدارک تحصیلی بلاک‌چینی» معتقدند، بلاک‌چین می‌تواند کمک بزرگی برای تأیید صلاحیت و بررسی مدارک دانش‌آموزان و دانشجویان برای ورود به مقاطع تحصیلی جدید باشد. به عقیده آن‌ها ممکن است بین این فناوری و دفترکل قابل اعتماد آن و برخی از دیدگاه‌های آموزشی تطابقی وجود داشته باشد و برای از بین بردن اختلاف نظرها در رابطه با محتوای آموزشی با کیفیت و نحوه تدریس، بلاک‌چین می‌تواند نوآوری مناسبی باشد.

از آن‌جایی که هر فرد در طول زندگی خود ممکن است انواع آموزش‌ها را از طریق بسترهای آموزشی مختلف فراگیرد و تجربیات گوناگونی به‌دست آورد، می‌تواند همه سوابق و فعالیت‌های خود را به صوت یک پرونده استاندارد و غیر متمرکز ذخیره و نگهداری کند. روشن است که ذخیره اطلاعات قابل تأیید در یک مکان معقول نیست، زیرا هر فرد از طریق منابع گوناگونی آموزش می‌بیند.

بنابراین، یک راه‌کار غیرمتمرکز برای اعتبارسنجی که به صورت یک نقشه راه برای یادگیری سایر افراد در آینده به کار بیاید، می‌تواند قابل درک باشد.

محتوی دیگر مرتبط با رمز ارزها در اقتصاد الکترونیکی:

دستورالعمل نحوه تولید رمز ارزها بزودی ابلاغ می‌شود
SideChain ارز دیجیتال
۹ کشوری که بیت کوین را معاف از مالیات کرده اند
طرح ملی «رمز» وارد فاز کاربردی می شود

حتما ببینید

تلفیق روش‌های سنتی آموزش با ابزارهای دیجیتال؛ ترکیبی طلایی برای مهارت‌آموزی دانشجویان

تلفیق روش‌های سنتی آموزش با ابزارهای دیجیتال؛ ترکیبی طلایی برای مهارت‌آموزی دانشجویان

 رشد و توسعه اقتصادی، به اشتغال نیروی انسانی وابسته است و این نیروی انسانی برای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *