خانه / فین‌تک / ارز دیجیتال / بیتکوین برای اولین بار از آغاز ماه ژوئن به بالاتر از ۱۰ هزار دلار رسید
بیتکوین برای اولین بار از آغاز ماه ژوئن به بالاتر از ۱۰ هزار دلار رسید

بیتکوین برای اولین بار از آغاز ماه ژوئن به بالاتر از ۱۰ هزار دلار رسید

بیت کوین پس از چندین هفته معامله با قیمت های پایین، در روز یکشنبه مرز ۱۰ هزار دلار را برای اولین بار از ابتدای ژوئن شکست و به ۱۰۲۰۰ دلار رسید.

بیت کوین پس از چندین هفته معامله با قیمت های پایین، در روز یکشنبه مرز ۱۰ هزار دلار را برای اولین بار از ابتدای ژوئن شکست.

 با وجود کاهش قیمت بیت کوین به خاطر رکود اقتصادی به وجود آمده از همه گیری ویروس کرونا، نصف شدن نرخ پاداش این ارز مجازی در یازدهم ماه مه صورت گرفت. یعنی پاداش استخراج بیت کوین از ۱۲.۵ به ۶.۲۵ سکه جدید کاهش یافت.

 نصف شدن نرخ پاداش بیت کوین بر عرضه این ارز مجازی تاثیر گذاشته و زمان مورد نیاز استخراج کنندگان را برای رسیدن به نقطه تعادل افزایش داده است.

این سومین بار از زمان ایجاد بیت کوین در سال ۲۰۰۹ بود که نرخ این ارز نصف می شد. مورد اول در نوامبر سال ۲۰۱۲ و مورد دوم در جولای ۲۰۱۶ اجرا شد و قرار است مورد بعدی نصف کردن این ارز در مه ۲۰۲۴ انجام شود. هدف از این کار کنترل تورم است.

 برخی از سرمایه‌گذاران عقیده دارند که نصف شدن بیت کوین می‌تواند باعث کاهش جذابیت آن برای استخراج کنندگان باشد و باعث شود انگیزه کمتری برای تولید بیت کوین داشته باشند و به سراغ ارزهای دیجیتال دیگر بروند.

بیت کوین در روز یکشنبه به بالاترین رقم ۱۰۲۰۰ دلار رسید.

منبع:   تسنیم به نقل از رویترز،

حتما ببینید

روسیه پرداخت با رمز ارز را ممنوع کرد

روسیه پرداخت با رمز ارز را ممنوع کرد

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه قانون دارایی‌های مالی دیجیتال و ارز دیجیتال را که در چارچوب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *