خانه / آموزش و همایش الکترونیکی / اعلام فراخوان نخستین پویش تولید محتوای سواد رسانه‌ای
اعلام فراخوان نخستین پویش تولید محتوای سواد رسانه‌ای

اعلام فراخوان نخستین پویش تولید محتوای سواد رسانه‌ای

شرایط شرکت در نخستین پویش تولید محتوای سواد رسانه‌ای توسط مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شد.

نخستین پویش تولید محتوای سواد رسانه‌ای توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان و مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری سازمان بسیج رسانه، انجمن سواد رسانه‌ای ایران و استانداری کرمان با موضوع سواد رسانه‌ای و سبک زندگی در اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.

بنابراین گزارش، محورهای اصلی پویش تولید محتوای سواد رسانه‌ای عبارتند از: «مدیریت مصرف رسانه‌ای در خانواده، دانستنی‌های ضروری برای استفاده از فضای مجازی، نقش افزایش سواد رسانه‌ای مردم در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، نقش مادران و پدران در آموزش تفکر انتقادی به اعضای خانواده، ملاک‌ها و معیارهای برقراری ارتباط در فضای مجازی، اصول و قواعد اخلاقی برای استفاده از فضای مجازی، فرصت‌های فضای مجازی برای ترویج فرهنگ اسلامی ایرانی، راهکارهای تشخیص شایعات و اخبار جعلی در فضای مجازی،  نقش کتاب و کتابخوانی در افزایش سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی».

همچنین در فراخوان پویش مذکور سه محور ویژه برای ارسال آثار اعلام شده است که عبارتند از: «نقش فضای مجازی در معرفی شخصیت سردار سلیمانی، سواد رسانه‌ای، تعادل بازار محصولات کشاورزی و جهش تولید و در نهایت نقش سواد رسانه‌ای در مقابله با کرونا». 

علاقمندان برای شرکت و ثبت‌نام در پویش می‌توانند نسبت به بارگذاری آثار و محتواهای مردمی و حرفه‌ای در قالب‌های صوت، تصویر و متن در شبکه‌های اجتماعی و به اشتراک‌گذاری داخلی یا خارجی اقدام نموده و سپس مشخصات خود و لینک صفحه مربوط به اثر را در تارنمای پویش به نشانی Mediatechs.ir ثبت نمایند.

آخرین زمان ارسال آثار ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۹ است و اختتامیه این پویش در اسفندماه سال جاری در شهر تاریخی جیرفت برگزار خواهد شد.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به تارنمای پویش مراجعه نموده و یا با شماره تماس ۰۳۴۴۳۳۱۸۶۰۱ تماس حاصل نمایند.

منبع: ایلنا

حتما ببینید

بی عدالتی در انتشار کتاب های الکترونیک بیداد می‌کند

بی عدالتی در انتشار کتاب های الکترونیک بیداد می‌کند

با گسترش تکنولوژی شاهد شکل گیری فرم جدید از بی عدالتی در حق نویسندگان هستیم، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *