خانه / اقتصاد دیجیتال / سهم ایران از اقتصاد دیجیتال جهان ۶.۵ درصد
سهم ایران از اقتصاد دیجیتال جهان 6.5 درصد

سهم ایران از اقتصاد دیجیتال جهان ۶.۵ درصد

مهیا بودن بستر سخت افزاری برای اقتصاد دیجیتال

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی از مهیا بودن کامل بستر سخت افزاری برای اقتصاد دیجیتال استان خبر داد.

به گزارش اقتصاد الکترونیکی به نقل از فارس تبریز، محمد فرزاد در دومین جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان با تشریح پروژه های ملی توسعه دولت الکترونیک و توپولوژی زیرساخت شبکه دولت الکترونیک اظهار داشت: در ارتباط با توسعه دولت الکترونیک از سال ۹۳ تعداد ۲۵ جلسه در استان برگزار شده است.

وی با اشاره بر لزوم احصاء فرآیند الکترونیکی شدن و ابلاغ آن از بالا به پایین به تشریح ساختار کمسیون توسعه دولت الکترونیک پرداخت و افزود: در بحث بستر سخت افزاری وضعیت بسیار مطلوب است؛ پنج خط ارتباطی و ۵۲۰ گیگ پهنای باند داریم که ۳۰۰ گیگ مصرف شده و به فروش رفته و ۲۰۰ گیگ آزاد است.

فرزاد در عین حال خاطرنشان کرد: بستر سخت افزاری برای فضای اقتصاد دیجیتال استان کاملا مهیا است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی به بهره برداری از مرکز ملی تبادل اطلاعات اشاره و اضافه کرد: ۲۵۳۵ شرکت استان با فعالیت کلان و جزئی دارای این نماد هستند و در این عرصه استان پنجم کشور هستیم.

فرزاد با بیان اینکه سهم ایران از اقتصاد دیجیتال جهان ۶.۵ درصد، سهم چین ۳۵ درصد و سهم آمریکا ۲۱.۷ درصد است، افزود: سال گذشته در حوزه کسب و کار دیجیتال استان ۴۰۰ درصد رشد داشتیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی ادامه داد: ۱۵ طرح استان در حوزه گرنت رشد ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۱۳ مورد تصویب شد؛ در حوزه گرنت جوانه نیز ۱۷ طرح ثبت نام کرده اند که ۹ طرح تصویب شد.

حتما ببینید

توسعه اقتصاد دیجیتال قربانی تعدد نهادهای تصمیم‌گیرنده دولتی

توسعه اقتصاد دیجیتال قربانی تعدد نهادهای تصمیم‌گیرنده دولتی

نرخ‌گذاری و سرعت اینترنت پاشنه‌آشیل وزارت ارتباطات عضو هیئت مدیره اتحادیه کسب‌و‌کارهای مجازی گفت: متاسفانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *