خانه / دولت الکترونیک / راه اندازی سامانه الکترونیک نظارت و بازرسی در داروخانه‌ها
راه اندازی سامانه الکترونیک نظارت و بازرسی در داروخانه‌ها

راه اندازی سامانه الکترونیک نظارت و بازرسی در داروخانه‌ها

سرپرست دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایات سازمان غذا و دارو از راه اندازی سامانه الکترونیک نظارت و بازرسی سازمان غذا و دارو خبر داد و گفت: در مرحله اول پایلوت این برنامه را در ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی اجرا می کنیم.

به گزارش اقتصاد الکترونیکی به نقل از ایسنا، مهدی قنبری در نشست رونمایی از سامانه الکترونیک نظارت و بازرسی سازمان غذا و دارو (آدیت)، گفت: برنامه پایلوت زیر سامانه الکترونیک نظارت و بازرسی سازمان غذا و دارو در سامانه تیتک برنامه ریزی شده و قرار است این پایلوت را در ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی اجرا کنیم.

وی گفت: مصوبه مربوط به این زیر سامانه طی مکاتباتی ابلاغ و فرایند اجرایی کار تشریح شد.

قنبری افزود: برنامه پایلوت با هدف اصلی شناسایی چالش ها و ایرادات زیر سامانه الکترونیک نظارت و بازرسی انجام می شود و قرار است ۲۰ درصد از داروخانه های تحت پوشش و نظارت هر معاونت سازمان غذا و دارو را در ۱۰ دانشگاه علوم پزشکی در مرحله اول پایلوت، به صورت مانیتورینگ تحت بازرسی قرار دهیم.

قنبری ادامه داد: زیر سامانه آدیت بخشی از سامانه اصلی تیتک است. حساسیت هایی که سیستم های نظارتی در زمینه الکترونیک کردن نظارت بر کالاهای سلامت محور داشتند و تاکید کردند که کالاهای سلامت محور باید از بستر اولیه واردات، تولید، انبارش و توزیع و عرضه تحت پایش و نظارت دقیق الکترونیک قرار گیرند، باعث شد که ما به این کار سرعت بخشیم. امیدواریم بعد از اجرای برنامه پایلوت و رفع معایب، بتوانیم این برنامه را به تمام استان های کشور تعمیم دهیم. برنامه پایلوت گام اول برنامه و در جهت رفع نواقص بازرسی و نظارت است.

وی گفت: فرم های بازرسی را در زیر سامانه آدیت بازگذاری کردیم. بعد از اجرای برنامه پایلوت و رفع مشکلات،  کشور برای پایش و نظارت الکترونیک‌ و منسجم در حوزه کالاهای سلامت محور آماده می شویم. در حال حاضر اولویت و هدف بازرسی از داروخانه ها در قالب این برنامه پایلوت، اقلام کرونایی، قلم انسولین و واکسن آنفلوانزا است.

محتوی مرتبط با این متن:
ایجاد ۴۰ سامانه الکترونیکی در بخش کشاورزی
دسترسی تولیدکنندگان غذا و دارو به نتایج آنالیز الکترونیکی
راه اندازی سامانه الکترونیک برای برخورد با تخلفات داروخانه ها

حتما ببینید

سلامت الکترونیک پروژه‌ای که پس از ۱۴ سال هنوز تکمیل نشده است

سلامت الکترونیک پروژه‌ای که پس از ۱۴ سال هنوز تکمیل نشده است

نزدیک به ۱۴ سال از آغاز پروژه سلامت الکترونیک می‌گذرد اما این طرح هنوز خروجی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *