خانه / کسب‌وکار الکترونیک / کسب و کار هوشمند در ایران / حرکت به سمت تجارت الکترونیک و استفاده از فناوری در دستور کار است
حرکت به سمت تجارت الکترونيک و استفاده از فناوري در دستور کار است

حرکت به سمت تجارت الکترونیک و استفاده از فناوری در دستور کار است

زنجیره سازی را در حوزه اصناف دنبال می کنیم

رئیس اتاق اصناف ایران در نشست با وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: رویکرد حرکت به سمت تجارت الکترونیک و استفاده از فناوری در دستور کار اصناف است.

به گزارش اقتصاد الکترونیکی به نقل از اتاق اصناف، سعید ممبینی با بیان این مطلب، افزود: زنجیره سازی را در حوزه اصناف دنبال می کنیم و برای موضوع برندسازی در کسب و کارهای صنفی نیز برنامه داریم.

وی با اعلام اینکه ۶۰۰ هزار واحد صنفی تولیدی در بخش اصناف با قابلیتهای مختلف در کشور مشغول به فعالیت هستند، گفت: قیمت تمام شده پایین تر و سطح اشتغال بالاتر از ویژگی های این واحدهای صنفی تولیدی است.

رئیس اتاق اصناف ایران از وزیر صنعت، معدن و تجارت خواست که تسهیلات و طرح های حمایتی از صنوف تولیدی همانند دیگر صنایع به این بخش ارائه شود.

ممبینی با اشاره به نقش اصناف و بازاریان در مدیریت بازار در شرایط سخت کشور، بیان کرد: در شرایط سختی مانند شیوع بیماری کرونا، اصناف و بازاریان برای تعطیلی کسب و کارها به منظور پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری پیش قدم شده اند و لازم است دولت در موارد حمایتی این بخش را نیز مد نظر قرار دهد.

وی همچنین با اشاره به نقش اصناف و بازاریان در تنظیم بازار کشور، بیان کرد: اتاقهای اصناف سراسر کشور مهمترین مسائل و دغدغه های حوزه بازار را جمع بندی و برای طرح در جلسات ستاد تنظیم بازار و استفاده به عنوان نظر کارشناسی در تصمیمگیریها ارسال مینماید.

رئیس اتاق اصناف در بخش دیگری از سخنان خود افزود: فروشگاه های زنجیره ای و کسب و کارهای مجازی بخشی از اصناف هستند که اتحادیه های کشوری آنها زیر نظر اتاق اصناف به فعالیت مشغول است.

ممبینی گفت: برخی تصمیمات با تغییر مدیران نیز مسکوت می ماند یا دچار تغییر می شود که این رویه برای حمایت از اصناف باید اصلاح شود.

وی گفت: البته وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در مواضع خود به خوبی بر لزوم کاهش تعدد بخشنامه ها و مقررات زدایی تاکید کرده است.

حتما ببینید

شرکتی دانش‌بنیان ابزار‌های توانمندساز را برای حرکت به سمت تحول دیجیتال ارائه می‌کند

شرکتی دانش‌بنیان ابزار‌های توانمندساز را برای حرکت به سمت تحول دیجیتال ارائه می‌کند

مدیرعامل یک شرکت دانش‌بنیان از ارائه ابزار‌های توانمندساز و مشاوره به سازمان‌ها برای حرکت به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *