خانه / اپلیکیشن و نرم افزار / برای پیدا کردن آهنگ محبوب‌تان برای گوگل زمزمه کنید
برای پیدا کردن آهنگ محبوب‌تان برای گوگل زمزمه کنید

برای پیدا کردن آهنگ محبوب‌تان برای گوگل زمزمه کنید

گوگل سرانجام قابلیتی را برای یافتن آهنگی که مرتب در ذهن کاربر تکرار می شود اما هیچ کلمه ای از آن را به خاطر ندارد، عرضه کرد.

قابلیت Hum to search یا “برای جست و جو زمزمه کنید” در اپلیکیشن گوگل برای iOS اپل و اندروید عرضه شد. کاربران می توانند با زمزمه کردن یا آواز خواندن در میکروفون گوشی، آهنگی را که مد نظرشان است، پیدا کنند.

این فناوری به این صورت کار می کند که کاربر به مدت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه آهنگی که در ذهنش تکرار می شود را زمزمه می کند و فناوری گوگل ملودی آهنگ را گرفته و آن را به یک توالی مبتنی بر اعداد تبدیل می کند و این توالی می تواند برای شناسایی آهنگها بر مبنای منابع مختلف شامل آواز افراد، زمزمه کردن یا سوت زدن و همچنین رکوردینگ استودیو مورد استفاده قرار گیرد.

گوگل هوش مصنوعی شناسایی کننده آهنگ را در سال ۲۰۱۷ با گوشی پیکسل ۲ عرضه کرد که تلاش کوچکی از سوی این شرکت برای فراهم سازی امکان شناسایی آهنگ توسط گوشی بدون اتصال به اینترنت بود. این شرکت سال بعد هوش مصنوعی را به اپلیکیشن توسعه داد که در آن کاربران می توانستند از اپلیکیشن بپرسند چه آهنگی پخش می شود.

این فناوری انتظار ندارد کاربر خواننده کامل باشد و نتایج بر مبنای آهنگ باشد. زمانی که نتایج ظاهر می شوند، کاربر می تواند آهنگی که فکر می کند مورد نظرش بوده است را انتخاب کند.

در نتایج ظاهر شده همچنین ویدیوی موزیک، آنالیز آهنگ و حتی کاور آهنگ هم دیده می شود. همچنین لینکی برای شنیدن آهنگ در سرویسهای پخش موسیقی نمایش داده خواهد شد.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، این فناوری در برنامه Assistant  گوگل هم کار می کند. این قابلیت در حال حاضر در ۲۰ زبان موجود است و گوگل امیدوار است در آینده زبانهای بیشتری را اضافه کند.

منبع: ایسنا،

محتوی دیگر مرتبط با این متن:
جستجو در گوگل با هوش مصنوعی پیشرفته می شود
آماده‌سازی مرکز داده با خدمات ویژه برای پیام‌رسان‌ و جست‌وجوگر
هشدار گوگل به استرالیا؛ سرویس جست و جوی رایگان گوگل به خطر افتاد
گوگل رتبه بندی سایت‌ها بر مبنای نسخه همراه را به تأخیر انداخت

حتما ببینید

چگونه از گوگل ترندز در عرصه بازاریابی استفاده کنیم؟

چگونه از گوگل ترندز در عرصه بازاریابی استفاده کنیم؟

نویسنده : دانیلی روهی – کارشناس بازاریابی   مترجم : علی ‌آل ‌علی   استفاده از گوگل در عرصه بازاریابی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *