خانه / آموزش و همایش الکترونیکی / تولید نرم‌افزار آموزشی با سرعت اینترنتی پایین؛ نارضایتی از معلمان و والدین نداشتیم
تولید نرم‌افزار آموزشی با سرعت اینترنتی پایین

تولید نرم‌افزار آموزشی با سرعت اینترنتی پایین؛ نارضایتی از معلمان و والدین نداشتیم

جوانان نخبه بابلی عضو مرکز رشد دانشگاه نوشیروانی بابل نرم‌افزار آموزشی به نام رایسا تولید کردند که عنوان می‌شود؛ بسیاری از نقص‌های شاد را ندارد.

به گزارش اقتصاد الکترونیکی به نقل از فارس، نخبگان شرکت فنی مهندسی رایمون فناور آسیا‌ عضو مرکز رشد دانشگاه نوشیروانی بابل در قالب یک گروه چهار نفره از نخبگان مرکز رشد دانشگاه نوشیروانی بابل و از تولیدکنندگان نرم‌افزار تخصصی رایسا در حوزه “معلمان و دانش‌آموزان” به این نکته که این نرم‌افزار از ابتدای سال تحصیلی جاری در دو مدرسه استان در حال استفاده است، اشاره کردند.

این نرم‌افزار توسط علی اسماعیل‌پور، جواد ابراهیم‌پور، سعید فضیلت و جلال الدین عابسی تولید شد.

در ابتدا فضیلت اظهار کرد: ساخت این نرم‌افزار با عنوان “رایسا” حاصل تلاش ۶ ماهه، تیم کاری ما در مرکز رشد و فناوری بابل، طی ایده‌پردازی اعضای گروه به سرانجام رسید تا به‌طور تخصصی به برگزاری کلاس آنلاین آموزشی به‌خصوص در دوران کرونایی و لزوم آموزش مجازی بپردازد.

وی افزود: نرم‌افزار “رایسا” با دارا بودن کد برنامه‌نویسی و سرور متناسب و قابلیت آپلود حتی در مکان‌هایی که سرعت اینترنت پایین است، اقدام به برگزاری کلاس آنلاین می‌کند، برای راستی‌آزمایی این نرم‌افزار که در سخت افزارهایی همچون گوشی و تبلت اندروید قابل استفاده است، در مدرسه پایه ابتدایی کمال بابل با فعالیت ۲۵ کلاس حدود ۳۰ نفره و مدرسه هدف بابلسر فعال شد و بدون هیچ اعتراضی در حال استفاده است که توانسته رضایت والدین دانش آموزان را جلب کند.

این مخترع گفت: معلمان و دانش‌آموزان با نصب این نرم افزار می‌توانند به‌صورت آنلاین در کلاس‌های درس همچون روزهای عادی که در کلاس‌های واقعی حاضر بودند وارد شده و درس را بیاموزند، ویژگی‌های؛ کیفیت بالای تصویر، امکان چت آنلاین و قفل چت همچون شبکه‌های اجتماعی، امکان پخش صدا و تصاویر همه دانش‌آموزان، امکان خصوصی‌سازی پرسش و پاسخ و زمینه ضبط خودکار و آرشیو، بدون قطعی و اینکه با توجه به کم و زیاد شدن سرعت اینترنت کیفیت کاهش یا افزایش یابد، در این نرم‌افزار ملموس است.

وی یادآور شد: در صورت برگزار شدن کلاس، حضور و غیاب هوشمند دانش‌آموزان فعال می‌شود، به‌طوری که با چک کردن زمان ورود و خروج دانش‌آموزان در طول آموزش در صورتی که میزان حضور حدود ۸۰ درصد باشد تیک حاضر برایش فعال می‌شود، ضبط آرشیو به‌صورت اتومات از صفحه دبیر و استاد صورت می‌گیرد اگر دانش‌آموزان در کلاس حاضر نشده باشند می‌توانند از مشاهده فیلم‌های آرشیوی به‌صورت آفلاین بهره بگیرند.

در ادامه عابسی بیان کرد: شاد یک شبکه اجتماعی بومی است، که در دوران کرونایی به‌عنوان برنامه پایلوت آموزشی مورد استفاده قرار گرفته که نرم‌افزار واتساپ به دلیل ضعف در سرعت شاد به کمکش آمده، همان‌طور که می‌دانید نرم‌افزار شاد گاهی دچار قطعی می‌شود البته که در شاد یک سری قابلیت‌ها موجود است ولی همه نیازها را برآورده نکرده است، در حالی که رایسا به‌طور تخصصی برای برگزاری کلاس آموزشی تدوین شده است.

وی تصریح کرد: همان‌طور که می‌دانید در بازار نرم‌افزارهای آموزشی زیادی موجود هستند اما هر کدام دارای نقص‌هایی هستند، ولی نرم‌افزار رایسا امکان نمایش همزمان تصاویر دانش‌آموزان در یک کلاس ۳۵ نفره را فراهم کرده است، از طرفی سرورها را براساس میزان استفاده و فراتر از آن در نظر گرفتیم که استفاده از سخت‌افزاری که این برنامه در آن نصب می‌شود نیز مهم است.

این جوان نخبه اعلام کرد: علاقه‌مندان به نصب و استفاده این نرم‌افزار می‌توانند با ثبت درخواست در سامانه و یا تماس با کارشناسان ما اقدام به ثبت سفارش کنند و هزینه ساخت این نرم افزار با توجه به قابلیت‌های بالایش و اینکه ما صفر تا ۱۰۰ کار را خودمان انجان داده و ایده‌پردازی کنیم کم نیست ولی برای رقابت در بازار و معرفی محصول قیمت را هم سطح محصولات مشابه اعلام کردیم.

وی خاطرنشان کرد: رایسا، برنامه‌های بهتری داشته و نرم افزاری یکپارچه است و اولین برنامه‌ای است که دارای چت مجزا و فعال بوده و امکان ارسال وویس و فیلم را دارد، نمونه سفارشی با برنامه‌های متفاوت را با قیمت حدود ۱۰۰ میلیون تومان به بالا و در بخش جنرال یا همان استیجاری وابسته به تعداد کاربران آنلاین ماهانه از ۶۰۰ هزار تومان به بالا هزینه خواهد داشت، بخش دیگری یا نام سمینارها و جلسات دارد که در حال ارتقا و به‌روزرسانی هستیم.

عابسی گفت: رایسا نسبت به نرم‌افزارهای مشابه در بازار با دارا بودن سرورهای قوی بدون قطعی و مشکل است، حتی بعد از بحران کرونا نیز با توجه به اینکه ما در بحث هوشمندسازی مدارس ورود پیدا کردیم و قرار بود مدارس وارد فاز جدیدی از هوشمندسازی شوند، این نرم‌افزار کاربردهای فراوانی دارد، بخش‌های؛ مشاوره کتابخانه، و برنامه‌هایی هم جهت با نظام آموزشی به‌روزرسانی خواهد شد.

این مخترع تاکید کرد: به‌نظرم با توجه به نظام آموزشی کشور رایسا توانسته موفق باشد، بخش‌هایی چند قابلیت با هم بر اساس نیازهای آموزشگاه کم و زیاد می‌شود، تیم ایده‌پردازی ما در حوزه نوآوری و اختراع فعالیت دارد، در جریان تولید نرم افزار رایسا، جا دارد از تلاش آقایان علی اسماعیل‌پور و جواد ابراهیم‌پور تشکر کنیم.

حتما ببینید

آموزش الکترونیک، کشور را از بزرگترین وقفه آموزشی تاریخ نجات داد

آموزش الکترونیک، کشور را از بزرگترین وقفه آموزشی تاریخ نجات داد

 معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان قم گفت: فاصله جامعه ما تا ایده آل شدن در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *