خانه / اپلیکیشن و نرم افزار / آیا بزرگ‌ترین مهاجرت دیجیتال در تاریخ در حال وقوع است؟
آیا بزرگ‌ترین مهاجرت دیجیتال در تاریخ در حال وقوع است؟

آیا بزرگ‌ترین مهاجرت دیجیتال در تاریخ در حال وقوع است؟

دوروف: باید در انتظار هجوم گسترده کاربران جدید به تلگرام باشیم.

به گزارش اسپوتنیک، پاول دورف مدیر عامل پیام‌رسان تلگرام در یک پست تلگرامی نوشت:«از آخرین پست من، هجوم گسترده کاربران جدید به تلگرام در حال حاضر تسریع شده است. ممکن است شاهد بزرگ‌ترین مهاجرت دیجیتال در تاریخ بشر باشی».

وی با خوشحالی خبر داد که ژائیر بولسونارو، رئیس جمهور برزیل و رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه کانال‌های خود را در این شبکه اجتماعی جهانی راه‌اندازی کرده و به تعدادی از روسای جمهور دیگر که قبلا به این شبکه پیوسته بودند، پیوستند.

دورف در ادامه افزود:«ما افتخار می‌کنیم که رهبران سیاسی و همچنین سازمان‌های عمومی متعددی برای مبارزه با اطلاعات نادرست و گسترش آگاهی در مورد موضوعات مهم در جوامع خود به تلگرام اعتماد می‌کنند. برخلاف سایر شبکه‌ها، تلگرام از الگوریتم‌های غیر‌شفاف برای تصمیم‌گیری در مورد محتوایی که کاربران در این شبکه به اشتراک گذاشته‌اند استفاده نمی‌کند».

این حرف مدیر پیام‌رسان تلگرام اشاره‌ای غیرمستقیم به تصمیم اخیر پیام‌رسان واتس‌اپ است که اعلام کرده اطلاعات اشتراک‌گزاری شده در این پیام‌رسان را در اختیار شبکه جهانی فیس‌بوک قرار می‌دهد.

از اینرو کاربران زیادی این پیام‌رسان را ترک کرده و به پیام‌رسان‌های سیگنال و تلگرام مهاجرت کردند به طوری که این دو پیام‌رسان با رشد سریع در بازه زمانی کوتاه روبررو شدند.

روز ۱۲ ماه ژانویه دوروف اعلام کرد که فقط طی سه روز ۲۵ میلیون  کاربر جدید به تلگرام پیوستند.  این رشد قابل توجهی در مقایسه با سال گذشته است. در سال گذشته بطور متوسط یک و نیم میلیون نفر در روز به این شبکه پیوستند.

تلگرام را شاید بتوان یکی از بهترین شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های دیجیتال امروز دنیا معرفی کرد. یکی از مزیت‌های قابل توجه تلگرام، نوآوری‌های متعدد آن در بروزرسانی‌هاست که در هر بروزرسانی شاهد یک آپشن یا امکان جدید در این شبکه موفق اجتماعی هستیم.

منبع: Sputnik

محتوی بیشتر مرتبط با این متن:
فیلترینگ تلگرام شکست خورد
ممنوعیت استفاده کاری از واتساپ و تلگرام در ترکیه
نگرانی از اشتراک اطلاعات کاربران، بحرانی برای پیام‌رسان فیس‌بوک
مهاجرت کاربران از واتس‌اپ کلید خورد؟
معرفی محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های پیام رسان موبایلی جهان

حتما ببینید

رقیب اندرویدی کلاب‌هوس توسط توییتر راه‌اندازی شد

رقیب اندرویدی کلاب‌هوس توسط توییتر راه‌اندازی شد

 توییتر که چندی پیش عرضه قابلیت جدید Spaces را برای کاربران‌ آی‌او‌اس و به‌منظور رقابت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *