خانه / فین‌تک / ارز دیجیتال / ارز های دیجیتال بانکهای بزرگ مرکزی به بیت کوین می رسند!؟
ارز های دیجیتال بانکهای بزرگ مرکزی به بیت کوین می رسن

ارز های دیجیتال بانکهای بزرگ مرکزی به بیت کوین می رسند!؟

یک پژوهشکر در حوزه ارز های دیجیتال نوشت: قبل از آن که فدرال رزرو و سایر بانک های بزرگ مرکزی بتوانند ارزهای دیجیتالی راه اندازی کنند ، بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه خصوصی می توانند جایگاه ویژه ای با سبقت یک سال یا بیشتر در تجارت الکترونیکی پیدا کنند.

به گزارش اقتصاد الکترونیکی به نقل از  صدای ایران، مهرداد حاجی زاده فلاح مدرس علوم بانکی نوشت: بیت کوین در رقابت برای مقبولیت پولی سریعتر از راه اندازی ارزهای دیجیتال توسط بانک های مرکزی دنیا است.

قبل از آن که فدرال رزرو و سایر بانک های بزرگ مرکزی بتوانند ارزهای دیجیتالی راه اندازی کنند ، بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه خصوصی می توانند جایگاه ویژه ای با سبقت یک سال یا بیشتر در تجارت الکترونیکی پیدا کنند.

بر اساس یادداشت تحقیقاتی جدید بانک سرمایه گذاری Macquarie استرالیا ، بانک های مرکزی مانند فدرال رزرو و بانک مرکزی اروپا در صورت جا افتادن ارزهای رمزپایه خصوصی مانند بیت کوین در تجارت الکترونیکی ، خطر از دست دادن رقابت ارز دیجیتال را دارند.

در این گزارش آمده است: چشم انداز ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در بازارهای آزاد از سرعت تصویب رمزنگاری عقب مانده است – هنوز مشخص نیست که قبل از اینکه ارز دیجیتال بانک مرکزی(CBDC  به جایگزینی مناسب برای معاملات کارآمدتر تبدیل شوند ، چگونه رمزنگاری های خصوصی ریشه دار می شوند.

به تصور آنها اگر تجارت بیش از حد با استفاده از رمزنگاری خصوصی قبل از راه اندازی یک گزینه جایگزین CBDC به عنوان یک جایگزین پایدار و قانونی ، عادت کند ، موارد استفاده برای رمزنگاری خصوصی ممکن است به ثمر بنشیند. کاهش ارز فیات نیز در واقع می تواند به تقاضا کمک کند.

در فاصله یک تا دو سال تغییرات نظارتی ساختاری وجود ندارد که از قابلیت بالقوه آن جلوگیری کند. انتظار می رود رمزنگاری های خصوصی ،به ویژه کسانی که حد بالایی مانند بیت کوین (BTC ، + ۱۱.۸٪) دارند، به افزایش معادل فیات ادامه دهند.

اگر بانکهای مرکزی همانطور که در بالا توضیح دادیم ، با سرعت و عمدی با شرکای خصومی کنند، با اطمینان از قابلیت اطمینان ، امنیت و عملکرد، تصور می شود CBDC های تبلیغ شده توسط دولت به احتمال زیاد نتوانند رمزنگاری های خصوصی (و فیات معمولی برای آن موضوع) را در تجارت قانونی جابجا کنند. تقاضای کل سکه های خصوصی را کاهش می دهد ، عوامل جانبی تقاضا را به حدس و گمان “ذخیره ارزش” و”معاملات غیرقانونی” محدود می کند. 

بر اساس این گزارش بانک مرکزی چین می تواند ارز دیجیتال را به زودی راه اندازی کند ، اما بانک فدرال و بانک مرکزی اروپا احتمالاً حداقل تا سال ۲۰۲۲ نسخه های خود را آماده نمی کنند.

“بانک های مرکزی در تصمیم گیری نه تنها در مورد نحوه عملکرد CBDC ها ، بلکه ایجاد زیرساخت هایی برای راه اندازی آنها با وظایف دشواری روبرو هستند.”

مقامات نظارتی ایالات متحده قدرت زیادی در مورد نحوه عملکرد رمزپایه ها و نحوه توسعه اکوسیستم آنها دارند.
با افزایش تأثیر شبکه رمزنگاری ها، گسترش، کاربرد و پذیرش آنها، ارز فیات به طور بالقوه تقاضای تجارت را از دست می دهد.

محتوی مرتبط با ارزدیجیتال بانک مرکزی(CBDC):
ارز دیجیتال ملی اوکراین روی بلاک چین استلار عرضه خواهد شد
ترکیه ارز دیجیتال ملی خود را سال ۲۰۲۱ آزمایش می‌کند
آغاز آزمایش ارز دیجیتال ترکیه در نیمه دوم سال ۲۰۲۱
ژاپن خود را برای معرفی ارز دیجیتال آماده می سازد
اثر ارزهای دیجیتال بر شبکه پرداخت جهانی سوئیفت
آخرین وضعیت انتشار رمزپول بانک مرکزی
مقام بانک مرکزی فرانسه: مقررات بانکی را برای ارز دیجیتال ملی تغییر می‌دهیم
مدیرعامل سیتی‌بانک: در حال همکاری با چند کشور برای ساخت ارزهای دیجیتال هستیم

حتما ببینید

تکنولوژی بلاک چین نسبت به دارایی‌های رمزارز کم اهمیت شده است!

تکنولوژی بلاک چین نسبت به دارایی‌های رمزارز کم اهمیت شده است!

تجزیه و تحلیل‌های جدید نشان می‌دهد تکنولوژی بلاک چین سازمانی مانند گذشته رونق ندارد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *