خانه / فین‌تک / ارز دیجیتال / وضعیت ارز دیجیتال در زمان حال را چگونه می‌دانید
وضعیت ارز دیجیتال در زمان حال را چگونه می‌دانید

وضعیت ارز دیجیتال در زمان حال را چگونه می‌دانید

تنها در عرض چند ماه دو ارز دیجیتال بیت کوین و اتریوم افزایش قیمت بالایی را تجربه کردند. قیمت ارز دیجیتال اتریوم از قیمت ۱۰۰ دلار به ۱۳۰۰ دلار رسیده است و همچنین بیت کوین نیز تا مرز ۴۰ هزار دلار بالا رفته است. از این بابت بسیاری از کاربران در فکر خرید ارز دیجیتال هستند. اما وضعیت ارز دیجیتال با توجه به افزایش ناگهانی آن مشخص نیست و احتمال ریزش آن وجود دارد.

ارز دیجیتال بیت کوین تنها در چند سال به قیمت ۴۰ هزار دلار رسید و در حال حاضر نیز قیمت ۳۷ هزار دلار را تجربه می‌کند. این ارز مدتی به قیمت ۸۰۰ دلار نیز رسیده بود و بسیاری از افراد از ترس از دست دادن سود خود شروع به فروش سکه‌های بیت کوین خود کردند. از دیگر ارزهای دیجیتال که در طی مدت زمان چند ماه به قیمت بالای هزار دلار رسیدند. ارز دیجیتال اتریوم می‌باشد. اتریوم در حال حاضر رتبه دوم در بین تمام ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است. قیمت ۱۴۰۰ دلاری کنونی آن سوددهی بسیار بالایی را برای دارندگان ریگ‌های استخراج ارز دیجیتال داشته است.

اما افزایش ناگهانی این دو ارز، ریزش ناگهانی را نیز در پی خواهد داشت. اگرچه مشخص نیست و احتمال اینکه قیمت هر دو ارز در همین حوالی بماند بسیار زیاد است اما وضعیت ارز دیجیتال هیچ وقت مشخص نبوده است. درحال حاضر یوتیوب و بسیاری از کانال‌های خبری، پر از اخبارهای بیت کوین و اتریوم است و از این رو کاربران زیادی دست به خرید بیت کوین و یا اتریوم زده‌اند. خوشبختانه درحال حاضر با توجه به بالا رفتن قیمت هر دو ارز سوددهی مناسبی با توجه به مقدار ارز خریداری شده به خریداران خواهد رسید.

 دانلود و مشاهده عناوین ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” شماره ۲، مهرماه ۱۳۹۹

ولی دسته دیگری از افراد در کنار خرید ارز دیجیتال به صورت مستقیم قصد دارند تا اقدام به خرید ریگ برای استخراج ارز دیجیتال کنند. هیجان همیشه برای انسان دردسر ساز بوده است و با وجود منطقی بودن خرید ریگ احتمال ریزش قیمت بیت کوین و اتریوم وجود دارد. بالا و یا پایین بودن این احتمال هنوز مشخص نشده است. در صورتی که درحال حاضر تصمیم به خرید ریگ برای استخراج ارز اتریوم را دارید خوشحال می‌شویم تا در قسمت نظرات اطلاعات خود را در اختیار کاربران بگزارید.

قطعی برق در هفته که گذشت ضرر بسیار زیادی برای ماینرها داشته است و با توجه به بالا رفتن مصرف برق کشور با توجه به اضافه شدن هر روزه ریگ‌های ماینینگ قطعی برق را طی چند وقت آینده در بر خواهد داشت. از این بابت باید تمام سود و ضررهای این کار را مورد بررسی قرار دهید. مصرف برق در کنار هزینه ریسک از دست رفتن کارت‌ها در صورت استفاده به صورت ۲۴ ساعت در تمام روزهای هفته باعث از بین رفتن عمر مفید کارت می‌شود. اگرچه کارت‌های گرافیک به راحتی از بین نمی‌روند ولی طول عمر آن‌ها با توجه به نوع مصرف کاربران تغییر می‌کند.

نظر شما درباره وضعیت ارز دیجیتال و سوددهی آن در حال حاضر چیست؟ آیا خرید ریگ ماینینگ منطقی است یا خرید ارز دیجیتال به صورت مستقیم؟

توسط علیرضا قنبری ؛ سخت افزار مگ

بیشتر از ارزهای دیجیتال و بخصوص ارز دیجیتال اتریوم در اقتصاد الکترونیکی بخوانیم:
توکن حاکمیتی چیست؟ با محبوب‌ترین نوع توکن‌‌های دیفای بیشتر آشنا شوید
نخست‌وزیر سابق کانادا: بیت کوین می‌تواند ارز ذخیره ما باشد
رشد تماشایی اتر؛ قیمت اتریوم به ۱۱۰۰ دلار رسید!
دلایل رشد قیمت بیت کوین و اتر؛ شرایط به کام خریداران است
همه چیز درباره ارز دیجیتال «اتریوم»
بیش از ۱ میلیارد دلار در قرارداد هوشمند اتریوم ۲ ذخیره شده است
هم‌بنیان‌گذار اتریوم: اتریوم ۲.۰ خیلی زود تأثیر خودش را نشان خواهد داد

حتما ببینید

رقیبی بی همتا برای گوگل؛ عرضه بریو سرچ با قابلیت حفظ حریم خصوصی

رقیبی بی همتا برای گوگل؛ عرضه بریو سرچ با قابلیت حفظ حریم خصوصی

با حرکت میلیون‌ها نفر از سمت پلتفرم‌های مشهور فناوری به سمت راهکارهای ایمن‌تر و خصوصی‌تر، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *