خانه / کسب‌وکار دیجیتال / کسب وکار هوشمند در جهان / گوگل و فیس‌بوک مجبور به پرداخت مالیات در آمریکا می‌شوند
گوگل و فیس‌بوک مجبور به پرداخت مالیات در آمریکا می‌شوند

گوگل و فیس‌بوک مجبور به پرداخت مالیات در آمریکا می‌شوند

 برای اولین‌بار یکی از ایالت‌های آمریکا مالیاتی بر تبلیغات اینترنتی شرکت‌های فناوری از جمله گوگل و فیس‌بوک وضع کرده است. روز گذشته مریلند به نخستین ایالت در آمریکا تبدیل شد که مالیات بر تبلیغات دیجیتال را برای شرکت‌های بزرگ فناوری مانند گوگل و فیس‌بوک وضع کرد. این درحالی است که مجلس سنای این ایالت که توسط دموکرات‌ها کنترل می‌شود، روز گذشته حق وتوی لاری هوگان (فرماندار جمهوری خواه ایالت) درباره تصویب مالیات را رد کرد.

تصویب این لایحه احتمالا به ایجاد موجی از قوانین مشابه در سراسر آمریکا منجر خواهد شد. این درحالی است که برخی از شرکت‌های فناوری از طریق تبلیغات به سود فراوانی دست یافته‌اند و از سوی دیگر قانون‌گذاران به‌طور روزافزون سلطه اقتصادی شرکت‌های بزرگ فناوری را هدف گرفته‌اند.

البته مشروعیت چنین مالیاتی و تاثیر آن بر کسب و کارهای دیجیتال احتمالا به یک کارزار دادگاهی تبدیل خواهد شد. قوانین جدید تبلیغات دیجیتال احتمالا در سال اول به درآمدی ۲۵۰ میلیون دلاری منجر می‌شود. پیش‌بینی می‌شود این درآمد مالیاتی برای مصارف آموزشی به‌کار گرفته شود. یکی از حامیان اصلی این لایحه بیل فرگوسن، رئیس سنای ایالت مریلند است. او در یک پست فیس‌بوکی اعلام کرد لایحه مذکور شرکت‌هایی را هدف گرفته که سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون دلار تبلیغات دیجیتال می‌فروشند. این درحالی است که مبلغ فروش تبلیغات دیجیتال گوگل و فیس‌بوک بسیار فراتر از این رقم است. سال گذشته تبلیغات دیجیتال درآمدی ۱۴۷ میلیارد دلاری برای گوگل و ۸۴ میلیارد دلاری برای فیس‌بوک به ارمغان آورد. البته فرماندار ایالت مریلند مخالف تصویب قانون مذکور است. او معتقد است تصویب قانون مذکور به افزایش مالیات و هزینه‌ها برای ساکنان این ایالت آن‌هم در بحبوحه شیوع کووید-۱۹ منجر می‌شود. تشکل‌های فناوری و اقتصادی مختلفی نیز مخالف قانون مذکور هستند.

منبع: مهر

بیشتر از کسب وکار دیجیتال در اقتصاد الکترونیکی:
دانش سئو در ایران هم‌پای کشورهای پیشرو در این حوزه
بررسی ۸ استراتژی دسته بندی مخاطب هدف
پولکااستارتر چیست؟ استارت آپ جدید بر بستر پولکادات
۷ راز یک سایت پربازدید
تاثیر کیفیت اینترنت بر اقتصاد دیجیتال ایران
مایکروسافت پلتفرم «ویوا» را به منظور مدیریت دورکاری راه اندازی کرد
اپل و رکوردشکنی در زمینه سودآوری در سال ۲۰۲۱

حتما ببینید

استارت آپ های موفق در حوزه واقعیت مجازی

استارت آپ های موفق در حوزه واقعیت مجازی

نویسنده : کلیفورد چی – کارشناس بازاریابیمترجم : علی ‌آل ‌علی  اینستاگرام در طول ماه های اخیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *