خانه / اقتصاد دیجیتال / کرونا و تحولات اقتصاد دیجیتال
کرونا و تحولات اقتصاد دیجیتال

کرونا و تحولات اقتصاد دیجیتال

احسان آذری‌نیا

 اقتصاد دیجیتالی مفهومی سهل و ممتنع است. درباره ویژگی‌های آن و اثراتی که بر جنبه‌های گوناگون زندگی انسان‌ها خواهد داشت دیدگاه‌های مثبت و منفی متنوع مطرح شده است. اما درباره یک چیز اتفاق نظر وجود دارد و آن این است که اقتصاد دیجیتالی گسترش پیدا خواهد کرد و نیروی کار، شرکت‌ها، دولت‌ها و تمامی فعالان اقتصاد باید با آن سازگار شوند.

تمامی فعالیت‌هایی که در بستر اینترنت انجام می‌شود جزو اقتصاد دیجیتالی است و با توجه به گسترش استفاده از اینترنت، تردیدی وجود ندارد که در آینده بر حجم اقتصاد دیجیتالی افزوده خواهد شد. همه‌گیری کرونا سبب شده حرکت اقتصادها به سمت بهره‌گیری از فناوری دیجیتال سرعت بیشتری پیدا کند و دیدگاه کارشناسان این است که حتی پس از مهار شدن این همه‌گیری، روندهایی که در دوره بحران کنونی مشاهده شده معکوس نخواهند شد.

جهت دانلود و مشاهده عناوین ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

به این ترتیب دنیای آینده که خیلی هم دور نیست دنیایی بسیار متفاوت با دنیای کنونی خواهد بود. در سال‌های آینده بر تعداد نیرو‌های کار که همواره دورکار هستند افزوده خواهد شد، عملیات‌های بانکی عمدتا از طریق اینترنت انجام می‌شود، نیروی کار مجبور است همواره بر مهارت و دانش خود بیفزاید، کارفرماها می‌توانند از هر جای جهان که نیروی مورد نیاز خود را پیدا می‌کنند به استخدام بپردازند و تمامی این تحولات، محیطی متفاوت را برای خانوارها، شرکت‌ها، دولت‌ها و… به‌وجود خواهد آورد.

در مطالب حاضر به تاثیر همه‌گیری کرونا بر حرکت به سمت اقتصاد دیجیتالی، نیروی کار آینده، ویژگی‌های اقتصاد دیجیتالی و معایب و مزایای اقتصاد دیجیتالی اشاره شده است.

منبع: دنیای اقتصاد

بیشتر از اقتصاد دیجیتال در Elececo:
لزوم حرکت به سمت اقتصاد مردم محور/ قانون حمایت از فعالیت‌های نوآورانه نباید محدود به قشر خاص شود
رشد در عصر دیجیتالی چگونه محقق ‌می‌شود؟
انتشار کتاب اقتصاد دیجیتال؛ خلق و تصاحب ارزش-مضامینی برای کشورهای در حال توسعه
تاثیر کیفیت اینترنت بر اقتصاد دیجیتال ایران
نوع نگرش به فناوری دیجیتال در ایران

حتما ببینید

اقتصاد دیجیتال، موتور محرک دیپلماسی اقتصادی

اقتصاد دیجیتال، موتور محرک دیپلماسی اقتصادی

نسیم توکل، عضو اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران در جهان امروز، اثرگذاری مفهوم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *