خانه / شهر هوشمند / حمل و نقل هوشمند / اپل همچنان به دنبال شریکی برای تولید خودروی خود می‌گردد
اپل همچنان به دنبال شریکی برای تولید خودروی خود می‌گردد

اپل همچنان به دنبال شریکی برای تولید خودروی خود می‌گردد

محمد قریشی

اپل می‌خواهد وارد بازار خودروهای الکتریکی شود، اما هنوز نتوانسته سازنده‌ای برای آن پیدا کند. به نظر می‌رسد کوپرتینویی‌ها هنوز به دنبال شریک مناسبی هستند و احتمالا تا ۶ ماه آینده سازنده خودروی اپل مشخص می‌شود.

یکی از تحلیلگران «Wedbush» به نام «دنیل ایوز» به تازگی اعلام کرده مذاکرات میان اپل و هیوندای به عنوان بخشی از فرایند انتخاب یک شریک محسوب می‌شود. ایوز همچنین به مذاکره با نیسان هم اشاره کرده‌، مذاکره‌ای که البته از سوی ژاپنی‌ها رد شده. به اعتقاد این تحلیلگر، این مذاکره هم بخشی از استراتژی کنونی اپل است.

ایوز پیش‌بینی کرده اپل به احتمال حداقل ۸۵ درصد طی ۳ تا ۶ ماه آینده بطور رسمی شریکش را معرفی خواهد کرد و سازنده خودروی الکتریکی آن مشخص می‌شود:

«به باور ما، اپل در نهایت شریک استراتژیک خود در دنیای خودروهای الکتریکی را در ۲۰۲۱ معرفی می‌کند که زمینه را برای رشد کوپرتینویی‌ها در این بازار فراهم خواهد کرد.»

با توجه به سرمایه‌گذاری گسترده خودروسازان در بازار خودروهای الکتریکی، حضور قدرتمند تسلا در بازار و همچنین برنامه‌های رئیس جمهور جدید آمریکا، جو بایدن برای نوسازی ناوگان حمل و نقل دولت، به اعتقاد ایوز اکنون بهترین زمان برای اعلام خبر ورود اپل به این بخش از بازار محسوب می‌شود.

به گفته این تحلیلگر، همکاری با شرکت‌های بزرگی مانند هیوندای، تسلا، فورد یا فولکس‌واگن می‌تواند یک همکاری طلایی برای دهه آینده باشد. ایوز همکاری اپل با هیوندای و فولکس‌واگن را ایده‌آل می‌داند چرا که این دو خودروساز دارای پلتفرم خودروهای الکتریکی ماژولار هستند. با این وجود مذاکره اپل با هیوندای شکست خورده و فولکس واگن هم گفته ترسی از خودروی اپل ندارد.

ایوز قیمت ۱۷۵ دلاری سهام اپل در ۱۲ ماه آینده را پیش‌بینی کرده که مبتنی بر ارزیابی‌های Webbush برای ۲۰۲۲ است. در صورتی که کوپرتینویی‌ها در ۲۰۲۱ خبر ورود به بازار خودروهای الکتریکی را اعلام کنند، به احتمال زیاد با افزایش ارزش سهام مواجه می‌شوند.

منبع: دیجایتو

بیشتر از خودرو هوشمند دراقتصادالکترونیکی:
تحلیلگران معتقدند که اپل جدی ترین رقیب تسلا خواهد بود
ارائه خدمات پارک دیجیتالی خودروهای «ب ام و» در چین
تمامی وعده های ایلان ماسک در سال ۲۰۲۰
ایلان ماسک: تسلا تا پایان ۲۰۲۱ به بالاترین سطح فناوری خودران دست پیدا می کند
خیابانی که با اتومبیل های خودران صحبت می کند!
‌ بایدو، خودروساز می شود

حتما ببینید

تسلا تا پایان ۲۰۲۱ به بالاترین سطح فناوری خودران دست پیدا می کند

ایلان ماسک: تسلا تا پایان ۲۰۲۱ به بالاترین سطح فناوری خودران دست پیدا می کند

«ایلان ماسک» مدیرعامل تسلا، اعلام کرد که فناوری خودران تسلا تا پایان سال ۲۰۲۱ به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *