دوشنبه , ۲۳ فروردین ۱۴۰۰
خانه / فین‌تک / ارز دیجیتال / رییس فدرال رزرو: ۲۰۲۱ سال دلار دیجیتال است
۲۰۲۱ سال دلار دیجیتال است

رییس فدرال رزرو: ۲۰۲۱ سال دلار دیجیتال است

جروم پاول رئیس بانک فدرال آمریکا جزئیات بیشتری در مورد دلار دیجیتال ارائه داده است. در گذشته پاول روی ارز دیجیتال بانک مرکزی پافشاری می‌کرد و معتقد بود سیستم فدرال روی این پروژه نظارت کامل دارد.

جهت دانلود و مشاهده عناوین ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

جروم پاول در سخنرانی اخیر در کنگره آمریکا گفت که در سال جاری، بانک فدرال آمریکا عموم مردم را با دلار دیجیتال آشنا می‌کند. همچنین عنوان کرد که اعطای مجوز قانونی به فدرال برای اجرای این پروژه به کنگره بستگی خواهد داشت.

پتریک مک‌هنری نماینده منطقه ۱۰ کارولینای شمالی که به تازگی به عضویت صندوق اتحادیه بیت کوین درآمده است، در مورد نقش قانون‌گذاران در آینده ارزهای دیجیتال، بلاکچین و حوزه فینتک از او سوال کرد. پاول در جواب به نماینده کنگره گفت: امسال سال مهمی خواهد بود. در سال جاری ما با عموم مردم به صورت فعال در ارتباط خواهیم بود. همایش‌های عمومی و برنامه‌هایی در حال هماهنگی است که امروز اطلاعات بیشتری در این مورد ارائه نمی‌دهم.

رئیس فدرال رزرو به صراحت عنوان کرد که نظرات خود را در عموم مطرح نخواهد کرد و به دنبال بازخورد آنها نیست. بلکه این پروژه را از لحاظ فنی و قانونی به یکباره اجرا خواهد کرد و از همان ابتدا مردم را در آن شرکت می‌دهد. او در ادامه گفت: سوال‌های چالش برانگیزی پرسیده شده است. بنابراین ما درخواست یک گفتگوی عمومی با نمایندگان انتخابی داریم. در همین حال ما با چالش‌های فنی مواجه هستیم و آنها را با تمام بانک‌های مرکزی که در حال انجام کار مشابه هستند به اشتراک می‌گذاریم.

او همچنین به نقش مهم کنگره در اجرای طرح دلار دیجیتالی اشاره کرد. پاول به مک‌هنری گفت که ما با شما و همکاران‌تان به صورت قابل توجهی در ارتباط خواهیم بود. مک‌هنری مشاور قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال است. او در مصاحبه‌اش با رئیس اتحادیه بیت کوین گفت که دولت آمریکا برای پذیرش عمومی این صنعت به قانون‌گذاری آن محتاج است؛ در غیر این صورت باید پیرو همتاهای خود در این زمینه باشد.

پاول در ادامه توضیح داد که دلار دیجیتال نباید برای دستکاری بازار مورد استفاده قرار گیرد. آمریکا بهترین اقتصاد دنیا را در دست دارد و باید همین مسیر را ادامه دهد.

ما باید در طراحی دلار دیجیتال دقت زیادی به خرج دهیم، زیرا نمی‌خواهیم چیزی را به وجود بیاوریم که عملکرد سالم ما را زیر سوال ببرد.

منبع: میهن بلاک چین

بیشتر از ارزدیجیتال بانک مرکزی در اقتصادالکترونیکی:
‌دلار دیجیتالی، یک پروژه شکست خورده است
ارز دیجیتال ملی اولویت بسیار بالایی دارد
«دلار دیجیتال» در دستورکار بانک مرکزی آمریکا
«بولیوار دیجیتال» راهکار جدید ونزوئلا برای پیشرفت اقتصاد
بانک مرکزی حالا ارزهای دیجیتال را به رسمیت می‌شناسد
‌یوروی دیجیتال یک فرصت طلایی برای ایران است
چین اولین کیف پول سخت‌افزاری یوان دیجیتال را توسعه داد

حتما ببینید

قیمت اتریوم به ۲۰۰۰ دلار رسید؛ آیا روند صعودی ادامه دارد؟

قیمت اتریوم به ۲۰۰۰ دلار رسید؛ آیا روند صعودی ادامه دارد؟

اتریوم در روند صعودی قرار گرفت و توانست از سطح مقاومتی ۱۹۵۰ دلار عبور کند. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *