خانه / پبشنهاد سردبیر / چالش حفظ تمرکز دورکارها
چالش حفظ تمرکز دورکارها

چالش حفظ تمرکز دورکارها

نویسنده : مایک سویگانسکی – کارآفرین
مترجم : امیر آل علی 

دورکاری با تمامی مزیت های خود، یکسری مشکلات را نیز به همراه دارد. در این رابطه با توجه به از بین رفتن مرز میان خانه به عنوان محل استراحت و دفتر کاری به عنوان محل انجام وظایف، با چالش هایی مواجه هستیم. بدون شک عدم توجه به آن، حتی می تواند بحران آفرین باشد. این امر در حالی است که راهکارهای بسیار ساده ای وجود دارد که در ادامه آنها را بررسی خواهیم کرد. 

جهت دانلود و مشاهده عناوین ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

۱-مکانی مخصوص برای اقدامات کاری داشته باشید 

این مسئله باعث خواهد شد تا همواره نیاز به جمع کردن وسایل نداشته و محیط شرکت برای شما تداعی شود. بدون شک فعالیت در یک مکان مشخص، امکان هماهنگ شدن افراد خانواده با شما را به همراه خواهد داشت. درواقع شما باید به یک مکان به عنوان بستر فعالیت، عادت نمایید. تحت این شرایط تغییر مداوم، تنها آرامش ذهنی را از بین می برد. 

۲-از تکنولوژی استفاده کنید

برای این امر که با سختی های کمتری مواجه شوید، لازم است تا از تمامی تکنولوژی های مرتبط استفاده نمایید. این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که شما در محل کار حضور نداشته و از امکانات و ابزارهای آن، برخوردار نیستید. خوشبختانه امروزه در هر زمینه‎ ای حتی مدیریت زمان، تکنولوژی های مناسبی وجود دارد که تنها باید بهترین ها را برای خود انتخاب کرد. 

۳-اهداف روزانه داشته باشید 

در رابطه با دورکارها، اکثر مدیران تنها وظایف ماهانه را مشخص می کنند. با این حال شما باید آن را کاملا خرد و در سطح اقدامات روزانه قرار دهید. این برنامه ریزی کمک خواهد کرد که هیچ روزی با فشار بیش از حد، مواجه نشده و وظایف را با یک روند منطقی، به اتمام برسانید. 

۴-استراحت های مداوم داشته باشید 

بزرگترین اشتباه دورکارها این است که می خواهند تمامی اقدامات را به یک باره تمام نمایند. این امر در حالی است که شما برای حفظ راندمان و خلاقیت خود، لازم است تا استراحت داشته باشید. با این حال مقدار آن در افراد مختلف، متفاوت است. برای مثال ممکن است فردی بتواند نیم ساعت فعالیت مداوم داشته باشد، با این حال این مسئله برای فردی دیگر، تنها ۱۰ دقیقه باشد. این مسئله کمک خواهد کرد تا هیچ گاه وظایف روزانه شما را خسته نکند. درواقع اگر بخواهید که یک اقدام دو ساعته را بدون توقف به اتمام برسانید، پس از آن با خستگی شدید مواجه شده و این امر امکان انجام درست وظایف دیگر نظیر نقشی که در خانواده دارید را با مشکل مواجه می سازد. 

دانلود و مشاهده عناوین ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” شماره ۵، دی‌ماه ۱۳۹۹

۵-از دیگران یاد بگیرید 

مطالعه مقالات و استفاده از تجربیات افرادی که چندین سال است که به صورت دورکاری فعالیت می کنند، کمک خواهد کرد تا با چالش های به مراتب کمتری مواجه شوید. در این راستا فراموش نکنید که همواره فضایی که برای کار اختصاص داده اید را مرتب نگه دارید. این مسئله نه تنها روند کار را سرعت می بخشد، بلکه از نظر روانی نیز بار مثبت زیادی را دارد.

۶-صبور باشید 

بدون شک هیچ فردی نمی تواند انتظار داشته باشد که در همان ابتدا، کاملا حرفه ای و بدون مشکل یک حوزه جدید را شروع نماید. درواقع در شرایط حال حاضر که ویروس کرونا بسیاری از افراد در سراسر جهان را مجبور به دورکاری کرده است، این امر طبیعی خواهد بود که با مشکلاتی مواجه باشید. حتی کاهش شدید راندمان کاری نیز بدون ایراد است. با این حال شما باید بر روی بهبود مداوم، تمرکز نمایید. بدون شک این گام های هرچند کوچک، پس از گذشت یک ماه، نتایج مثبت خود را نشان خواهد داد. تحت این شرایط حتی پس از طی کردن این دوران سخت، ممکن است همچنان تمایل به ادامه دورکاری، داشته باشید. 

منبع: فرصت امروز

بیشتر از کسب و کار هوشمند در اقتصادالکترونیکی:
کارآفرینان جوان پاسخ می دهند: چالش موفقیت در کسب و کار و پیگیری اهداف شخصی
۷ اقدام در جهت رشد سریع کسب و کار
رونق اقتصاد دیجیتال در آسیا و اقیانوسیه در سایه کرونا
میراث فناوری برای تجارت
اقتصاد دیجیتال به کمک شرکتها آمد
اکوسیستم مناسب استارت‌آپ‌ها
شغل‌های دیجیتالی در لیست شغل‌های رو به افزایش در سال ۲۰۲۱
شروع کسب و کار در دوران کرونا
۵ استفاده یادگیری ماشین که به بهره وری بیشتر سازمانها کمک می کند
توسعه کسب و کار با ترکیب بازاریابی پارتیزانی و شبکه های اجتماعی

حتما ببینید

معدل نظام بانکی در تغییر نگرش به سمت تحول دیجیتال

معدل نظام بانکی در تغییر نگرش به سمت تحول دیجیتال

تغییر نگرش به سمت تحول دیجیتال تنها استفاده از یک پلتفرم یا تکنولوژی نیست. باید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *