خانه / فین‌تک / ارز دیجیتال / «بریت کوین»؛ ارز دیجیتال بانک مرکزی بریتانیا
«بریت کوین»؛ ارز دیجیتال بانک مرکزی بریتانیا

«بریت کوین»؛ ارز دیجیتال بانک مرکزی بریتانیا

بریتانیا از جمله کشورهایی است که سهم زیادی از مردم را واکسینه کرد و در حال ورود به دوره پسا کرونا است.این کشور در نظر دارد با عرضه «بریت کوین»، ارز دیجیتال بانک مرکزی، روند احیای اقتصاد را تسریع کند.

جهت دانلود و مشاهده عناوین ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

در این رقابت تنگاتنگ جهانی برای عرضه ارز دیجیتال توسط بانکهای مرکزی،هر روز خبری در مورد ورود یک کشور به این عرصه با شروع دوره مطالعاتی آن منتشر می شود. تحولی که به نظر می رسد تمامی بانکها بالاخره ان را می پذیرند و از دوره وابستگی به نظام مالی و  اقتصادی امروزی فاصله خواهند گرفت.

برخی بر این باورند عرضه ارز دیجیتال بانک مرکزی می تواند بستر را برای تسریع فرایند احیای اقتصادی کشورها در پسا کرونا فراهم کند و در صورت درست بودن این پیش بینی بازهم چین گوی سبقت را از دیگر کشورها ربوده است و می تواند از مزایای ان به سرعت بهره مند شود.

 اما دیگر کشورها هم بیکار ننشسته اند. در روز گذشته دولت بریتانیا در مورد طرح عرضه «بریت کوین» که ارز دیجیتال بانک مرکزی بریتانیا است خبر داد. طبق گزارش منتشر شده توسط نشریه اکسپرس، از انجا که بریتانیا از اتحادیه اروپا خارج شده است استفاده از یورو دیجیتال در دستور کار دولت قرار ندارد و عرضه ارز دیجیتال بریتانیایی توسط بانک مرکزی این کشور پیشنهاد شده است.

این نشریه نوشت: «در عصری که برگزیت  زمینه را برای جدایی قانونی بریتانیا از اتحادیه اروپا فراهم کرد، بریت کوین می تواند به نمادی مهم برای اقتصاد پویای بریتانیا بعد از بزرگترین بحران اقتصادی و سلامتی در قرن جاری معرفی شود.»

این ارز دیجیتال که «بریت کوین» نام دارد می تواند به احیای اقتصاد بریتانیا در پسا کرونا کمک زیادی بکند.بانک مرکزی بریتانیا در بیانیه ای اعلام کرد: «ارز دیجیتال بریتانیا به کسب و کارها و مصرف کنندگان این امکان را می دهد که ارز دیجیتال خود را در حسابهای بانکی  نگهداری کنند  و به راحتی در مبادلات داخلی و بین المللی از آن استفاده کنند. ارز دیجیتال بانک مرکزی بریتانیا نقش مهمی در نظام مالی کشور خواهد داشت.»

قرار است کارگروه تازه ای بین خزانه داری بریتانیا و بانک مرکزی بریتانیا ایجاد شود که در مورد عرضه، کارکرد و مسایل مرتبط ارز دیجیتال بانک مرکزی مطالعات لازم را انجام دهند. دیگر بانکهای مرکزی کشورها نیز هم اکنون در حال مطالعه و بررسی در مورد عرضه ارز دیجیتال هستند.

عرضه ارز دیجیتال توسط بانک مرکزی به معنای ایجاد افزایش امکان دسترسی به منابع مالی بانک مرکزی است در حالیکه هم اکنون تنها بانکهای تجاری به منابع مالی بانک مرکزی دسترسی دارند و می توانند در زمان لزوم از آن استقراض کنند.بانک مرکزی بریتانیا بر این باور است عرضه ارز دیجیتال بانکی می تواند سرعت پرداختهای داخلی و بین المللی را افزایش دهد و خطراتی که ثبات مالی کشور را تهدید می کند را به حداقل برساند.

منبع: بازار

بیشتر از ارز دیجیتال بانک مرکزی در اقتصاد الکترونیکی
یورو دیجیتال؛ ارز مجازی اروپا به میدان می آید
موانع قانونی استخراج رمزارز برای صادرات و واردات تسهیل می‌شود
تکنولوژی بلاکچین بانک‌های مرکزی را از بین نمی‌برد
چین تلاش می‌کند ارز دیجیتال ملی‌ این کشور اولویت بیشتری نسبت به سایر روش‌‌های پرداخت داشته باشد
آمریکا یوان دیجیتال چین را یک تهدید احتمالی برای دلار می‌داند
انفعال بانک مرکزی در ریل‌گذاری برای معاملات ارزهای دیجیتال
ژاپن آزمایش ارز دیجیتال ملی را آغاز کرد
روبل دیجیتال به بازار می‌آید
رئیس بانک مرکزی کره جنوبی: ارزهای دیجیتال ملی تقاضا برای بیت کوین را کاهش خواهند داد
ریپل برای کمک به راه‌اندازی ارزهای دیجیتال ملی یک بلاک چین خصوصی را توسعه می‌دهد

حتما ببینید

اتریوم می‌تواند به 35 هزار دلار برسد

غول خدمات مالی دنیا: اتریوم می‌تواند به ۳۵ هزار دلار برسد

یکی از بزرگ‌ترین بانک‌ها و مؤسسات مالی جهان گفته است اگر بیت کوین به ۱۷۵,۰۰۰ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *