چهارشنبه , ۲۶ خرداد ۱۴۰۰
خانه / کسب‌وکار دیجیتال / بازاریابی دیجیتال / بازاریابی دیجیتال با ترندهای طلایی
بازاریابی دیجیتال با ترندهای طلایی

بازاریابی دیجیتال با ترندهای طلایی

نویسنده : کوین لیِز   مترجم : علی ‌آل ‌علی  

بازاریابی دیجیتال در قرن ۲۱ با ظهور فناوری های مدرن به مخاطب معرفی شد. این استراتژی برخلاف دیگر الگوهای بازاریابی به دلیل تعامل با فناوری های دیجیتال به طور مداوم دستخوش تغییر و تحول اساسی است بنابراین اگر شما به دنبال نوعی ثبات در وضعیت چنین الگویی هستید، بدون تردید راه را اشتباه پیموده اید. در اینجا هیچ خبری از ثبات نیست. 

جهت دانلود و مشاهده عناوین ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

بازاریابی دیجیتال برای بسیاری از برندها دارای اهمیتی محوری است. این امر در پیوند با باقی ماندن کسب و کارها در میدان رقابت با دیگران است بنابراین مشاهده استفاده از ایده های تازه و متنوع از سوی برندها در این حوزه امری طبیعی محسوب می شود. نکته مهم در این میان استفاده از ترندهای برتر برای بازاریابی دیجیتال و تاثیرگذاری بهتر بر روی مشتریان است. اگر شما هم ترندهای برتر و طلایی در این حوزه را نمی دانید، این مقاله مخصوص شماست. هدف اصلی در این مقاله بررسی برخی از ایده های طلایی برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان به بهترین شکل ممکن است. 

ادامه رشد شبکه های اجتماعی

شاید بازاریابی دیجیتال بیش از هر نکته دیگری با شبکه های اجتماعی در پیوند باشد. امروزه شبکه های اجتماعی جزئی از زندگی روزمره مردم شده است. بسیاری از کارشناس ها نسبت به پایان رشد نجومی شبکه های اجتماعی اظهارنظر کرده اند، اما واقعیت این امر را به طور کامل رد می کند. 

شبکه های اجتماعی در آینده نزدیک نیز رشد سریعی خواهند داشت بنابراین اگر شما در تلاش برای موفقیت در حوزه بازاریابی دیجیتال هستید، باید به طور ویژه ای به شبکه های اجتماعی توجه داشته باشید. در غیر این صورت به طور قابل ملاحظه ای از رقبای تان عقب خواهید ماند.

اهمیت یافتن ابزارهای تبلیغاتی در شبکه های اجتماعی

بازاریابی در شبکه های اجتماعی فقط به صورت ارگانیک صورت نمی گیرد بنابراین شما باید به دنبال تاثیرگذاری بر روی مشتریان به شیوه های متفاوت نیز باشید. یکی از شیوه های متفاوت و تاثیرگذاری در این میان تبلیغات در شبکه های اجتماعی است. 

درآمد اصلی شبکه های اجتماعی از طریق نمایش تبلیغات در پلتفرم های شان است بنابراین شما مشکل چندانی در این زمینه نخواهید داشت. مهمترین نکته انتخاب تبلیغاتی جذاب و چشم نواز برای جلب نظر مخاطب هدف در این شرایط است. در غیر این صورت شما شانسی برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان نخواهید داشت. 

بازاریابی ایمیلی همچنان زنده است

بازاریابی ایمیلی به عنوان قدیمی‏ ترین الگوی بازاریابی در آینده نیز به توسعه‏ اش ادامه خواهد داد. این امر برای بازاریاب ها خبر بسیار خوشی محسوب می شود. به هر حال هیچ راهکاری ساده تر از بازاریابی ایمیلی برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان وجود ندارد. شما با استفاده از بازاریابی ایمیلی امکان تاثیرگذاری بر روی مشتریان به ساده ترین شکل ممکن را خواهید داشت. 

طراحی قالب های زیبا برای جلب نظر مخاطب هدف به بازاریابی ایمیلی مهمترین نکته برای کسب و کارهاست. در غیر این صورت ایمیل های شما به طور مداوم مورد بی توجهی مخاطب هدف قرار خواهد گرفت. 

نظرخواهی مداوم از مشتریان

نظر مشتریان در زمینه کیفیت محتوای بازاریابی بسیار مهم است. اگر مشتریان از کیفیت محتوای شما به اندازه کافی رضایت نداشته باشند، به سرعت سقوط خواهید کرد بنابراین باید همیشه با توجه به نظر مشتریان اقدام به تولید محتوای بازاریابی نمایید. 

برگزاری نظرسنجی یکی از بهترین راهکارها برای اطلاع از نظر و سلیقه کاربران است. اگر شما تا به حال از این ایده برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان تان استفاده نکرده اید، باید به طور کامل در زمینه تعامل با آنها تجدیدنظر نمایید. 

تعامل مستقیم با مشتریان

دیگر دوره تعامل غیرمستقیم با مشتریان به طور کامل تمام شده است بنابراین شما برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان به ایده های خلاقانه و همچنین تعامل مستقیم نیاز خواهید داشت. این امر چهره‎ای جذاب و بسیار باورپذیر در اختیار مشتریان قرار می دهد. اگر شما همچنان بر روی فعالیت به صورت سنتی اصرار داشته باشید، به سرعت مشکلات عمده ای برای تاثیرگذاری بر روی مشتریان پیدا خواهید کرد بنابراین باید نکات مربوط به تعامل مستقیم با مشتریان را به بهترین شکل ممکن مدنظر قرار دهید. این امر به شما برای تعامل بهتر با مشتریان کمک خواهد کرد. 

منبع: فرصت امروز

بیشتر از دیجیتال مارکتینگ در اقتصادالکترونیکی:
چگونه محتوای بد را بشناسیم؟ مسئله محتوای بد در بازاریابی
بازاریابی دیجیتال با ترندهای طلایی
آینده بازاریابی در پیوند با شبکه های اجتماعی
اصول تبدیل مخاطب به مشتری در اینستاگرام
سئوی محتوا و اهمیتش در راه اندازی کسب و کار
طراحی استراتژی بازاریابی دیجیتال در ۷ گام
آیا کلاب هاوس برای کسب و کار شما مناسب است؟
ظرفیت روابط‌عمومی دیجیتال و هویت‌سازی برای برند
بازاریابی و توسعه کسب و کارهای کوچک با سرویس ریلز اینستاگرام
ایمیل مارکتینگ چیست؟ سیر تا پیاز قدیمی ترین الگوی بازاریابی آنلاین

حتما ببینید

بهبود سئو در 10 گام؛ سئوی بهتر کسب و کار با استفاده از نظرات مشتریان

بهبود سئو در ۱۰ گام؛ سئوی بهتر کسب و کار با استفاده از نظرات مشتریان

مهمترین سرمایه هر کسب و کار در تعامل با مشتریان بحث اعتماد است. اگر مشتریان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *