خانه / فین‌تک / بانکداری دیجیتال / گسترش فرهنگ بانکداری دیجیتال در نظام بانکداری به منظور تحقق اقتصاد هوشمند
گسترش فرهنگ بانکداری دیجیتال در نظام بانکداری به منظور تحقق اقتصاد هوشمند

گسترش فرهنگ بانکداری دیجیتال در نظام بانکداری به منظور تحقق اقتصاد هوشمند

مجمع عمومی عادی سالانه بانک صنعت و معدن برگزار شد و در آن ضمن ارائه گزارش دستاورد‌های چند ساله بانک، با اشاره به تحقق مصوبات مجمع سال گذشته، بر نقش این بانک در ایجاد انقلاب چهارم صنعتی و اقتصاد هوشمند در کشور تاکید شد.

مجمع عمومی عادی سالیانه بانک صنعت و معدن بعد از ظهر امروز (۲۶ تیرماه) با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و سایر اعضای مجمع این بانک برگزار شد.

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، در این جلسه ضمن تشکر از بانک صنعت و معدن برای برگزاری نخستین مجمع عمومی عادی سالانه در شبکه بانکی کشور، این بانک را در حوزه‌های دیگر نیز رکورددار توصیف کرد و گفت: بانک صنعت و معدن در سال گذشته سعی کرده است تا مصوبات مجمع سال قبل را محقق کند و بخش‌هایی که در تحقق آن‌ها موفق نبوده مربوط به مسائل خارج از اختیار و حیطه مدیریت بانکی است، گرچه در موارد محدودی نیز نیاز به برنامه‌ریزی جدی‌تر برای دستیابی به اهداف و تکالیف تعیین شده وجود دارد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه بانک صنعت و معدن محوریت و نقش اصلی در اجرای انقلاب چهارم صنعتی و اقتصاد هوشمند در کشور را دارد، تصریح کرد: برای ایفای این نقش لازم است که جهشی در راستای مدرنیزه کردن بانک اتفاق بیفتد و برای دستیابی به این مهم نیاز به افزایش ریسک پذیری مدیریت است.

دژپسند تحقق برنامه دیجیتالی شدن بانک صنعت و معدن را یک امر قریب‌الوقوع توصیف کرد و افزود: اقداماتی خوبی در بانک صنعت و معدن انجام شده است و با توجه به محدودیت‌هایی که در یک سال گذشته بر این حوزه حاکم بوده است عملکرد بانک قابل قبول و مثبت است و با توجه به عملکرد این بانک در سال گذشته می‌توان باز هم نسبت به ایجاد جهش در عملکرد ۱۴۰۰ بانک امیدوار بود.

مدیرعامل بانک صنعت و معدن در مجمع عمومی عادی سالانه این بانک مطرح کرد:
بانکداری دیجیتال در راستای تحقق اقتصاد هوشمند در حال تبدیل به یک فرهنگ در نظام بانکداری است.
حسین مهری، در ابتدای جلسه ضمن تشکر از همکاری سازمان حسابرسی و حمایت‌های وزارت‌خانه‌های صمت و امور اقتصادی و دارایی به ایجاد فرهنگ جدید بانکداری دیجیتال و اقتصاد هوشمند در سال‌های اشاره کرد و گفت: در این خصوص جلسات متعدد و دوره‌های آموزشی برگزار شد و این ادبیات جدید در سیستم بانکی در حال تبدیل شدن به یک فرهنگ است.

مدیر عامل بانک صنعت و معدن، بانکداری نوین و دیجیتال را یک حرکت رو به جلو در سیستم بانکی و اقتصاد هوشمند توصیف کرد که آثار اجرایی آن در سال‌های آتی نمایان خواهد شد.

مهری در بخش دیگر صحبت‌های خود از اقدامات و حمایت‌های وزارت صمت تشکر کرد و با اشاره به تفاهم‌نامه اخیر مابین این بانک و ایمیدرو از تحقق هزار میلیارد تومان اعتبار تسهیلات برای حمایت از بخش صنعت، توسط ایمیدرو خبر داد.


دستاورد‌های چند ساله بانک صنعت و معدن

وی در ادامه گزارشی از اهم اقدامات و دستاورد‌های هشت ساله بانک صنعت و معدن را ارائه داد؛ بر اساس این گزارش در این مدت برای بیش از ۵ هزار طرح، اعتباری بالغ بر ۱۳.۹ میلیارد یورو و ۶۸۲ هزار میلیارد ریال تامین شده است.

مدیر عامل بانک صنعت و معدن، بهره‌برداری از هزار و ۱۹۶ طرح (۹۲ درصد از مجموع طرح‌های ایجادی)، ایجاد بیش از ۷۴ هزار فرصت شغلی به صورت مستقیم با اجرای طرح‌های ایجادی، اولویت حمایت از صنایع دانش‌بنیان و صادرات گرا را به عنوان نمونه‌هایی از اقدامات بانک صنعت و معدن در هشت سال اخیر نام برد و اظهار داشت: در این مدت در کنار افزایش ۳۵ برابری گشایش اعتبارات اسنادی ریالی و ۹۴ برابری ضمانت نامه‌های ریالی، افزایش اعتبارات اسنادی ارزی از ۲.۴ میلیارد یورو در دوره ۹۱-۸۴ به ۱۲.۷ میلیارد یورو در دوره ۹۹-۹۲ را هم شاهد بودیم.

بر اساس صحبت‌های مهری، افزایش شفافیت صورت‌های مالی، افزایش ۴۰ هزار میلیارد ریالی سرمایه بانک، حرکت در جهت توازن پرتفوی ریالی و ارزی بانک، واگذاری اموال و سهام غیربانکی در اجرای مواد ۱۶ و ۱۷ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و رونمایی از هشت سرویس جدید از دیگر اقدامات این بانک در بازه زمانی مذکور است.

اهم اقدامات یکساله بانک صنعت و معدن

در ادامه جلسه و پس از گزارش عملکرد هشت ساله، گزارشی از عملکرد یکساله بانک صنعت و معدن ارایه شد.
در این گزارش تمرکز بر پرداخت تسهیلات در گردش و تسهیلات تکمیلی به طرح‌های با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد، افتتاح هشت محصول و خدمت جدید بانکی، سرمایه‌گذاری هزار و ۴۰۰ میلیارد ریالی در هفت شرکت بورسی و مشارکت در افزایش سرمایه‌گذاری رکن فولاد بافت به عنوان اهم اقدامات بانک صنعت و معدن معرفی شد.

همچنین چالش‌های مهم پیش روی بانک و ارائه راهکار‌های پیشنهادی برای رفع آن‌ها از دیگر مسائل مطرح شده در این جلسه بود.
گفتنی است در بخش دوم این جلسه و به دنبال گزارش عملکرد این بانک در سال ۹۹ که نقش موثری در تامین مالی طرح‌های صنعتی و معدنی و انضباط مالی داشته است، گزارش حسابرس و بازرس قانونی بانک به همراه صورت‌های مالی تلفیقی گروه و بانک برای دوره مالی منتهی به ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ ارائه شد و مورد تصویب اعضا قرار گرفت.

حتما ببینید

مرکز تماس تصویری، نقطه ی عطف ارائه خدمات در بانکداری دیجیتال

مرکز تماس تصویری، نقطه ی عطف ارائه خدمات در بانکداری دیجیتال

آی وین به صورت رسمی از اولین مرکز تماس تصویری کشور رونمایی کرد. بنابر اعلام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *