خانه / فین‌تک / ارز دیجیتال / بازیابی ۴.۷ میلیارد دلار بیت کوین مفقود شده‌
بازیابی 4.7 میلیارد دلار بیت کوین مفقود شده‌

بازیابی ۴.۷ میلیارد دلار بیت کوین مفقود شده‌

یک پدر و پسر برنامه‌نویس تیمی را تشکیل داده و سعی می‌کنند پسوردهای گم شده کیف‌ پول‌های دیجیتال را پیدا و ۴.۷ میلیارد بیت کوین گم‌شده را بازیابی کنند.

ارزهای دیجیتال دارایی فیزیکی نیستند و تنها با یک پسورد مالکیت فرد بر واحدهای ارز دیجیتال  مشخص می‌شود. فراموش شدن پسورد می‌تواند باعث شود یک ارز دیجیتال برای همیشه گم شود.

در حال حاضر نیز تعداد قابل توجهی ارز دیجیتال وجود دارد که تولید شده‌اند، اما مالک آن‌ها پسورد خود را فراموش کرده است و در نتیجه این ارزهای دیجیتال از دست رفته محسوب می‌شود. از داستان‌های جالب ارزهای دیجیتال می‌توان به ماجرای پدر و پسر برنامه‌نویسی اشاره کرد که به مردم کمک می‌کنند پسوردهای گم شده خود را پیدا کنند.

چارلی و کریس بروکس تحلیلی انجام داده‌اند که نشان می‌دهد ۶۸ هزار و ۱۱۰ تا ۹۲ هزار و ۸۵۵ بیت کوین گم شده است. بر این اساس با در نظر گرفتن حد بالا ۴.۷ میلیارد دلار بیت کوین قابل بازیابی است.

چارلی و کریس بروکس برای اینکه بتوانند پسورد کیف پول دیجیتال یک مشتری را پیدا کنند باید بدانند مغز او به چه نحو کار می‌کند. افراد مختلفی به این پدر و پسر مراجعه می‌کنند، این افراد شامل کسانی که تازه به بازار ارزهای دیجیتال وارد شده و افرادی که در دوره اوج قیمت بیت کوین، همه دارایی خود را سرمایه‌گذاری کرده‌ و الان برای پرداخت اجاره مسکن خود مشکل دارند می‌شود.

پسر خانواده که در رشته علوم کامپیوتر تحصیل می‌کند به طور موقت درس را رها کرده است تا به پدر خود در زمینه جستجوی گنج‌های دیجیتال کمک کند. نحوه کار به این صورت است که تا جایی که می‌شود پسوردهای احتمالی را از مراجعه‌کننده می‌گیرند و سعی می‌کنند پسوردهایی که فرد در یک موقعیت واقعی می‌سازد را برون‌یابی کنند.

منبع: اقتصادنیوز

حتما ببینید

قرارداد وام‌ بانکی الکترونیکی می‌شود

قرارداد وام‌ بانکی الکترونیکی می‌شود

کارشناس حقوق بانکی از الکترونیکی شدن همه قراردادهای تسهیلات بانکی خبر داد و گفت: این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *