خانه / اقتصاد دیجیتال / اجلاس «اقتصاد جهانی دیجیتال برای صنایع خرد و متوسط ۲۰۲۱» برگزار شد
اجلاس «اقتصاد جهانی دیجیتال برای صنایع خرد و متوسط ۲۰۲۱» برگزار شد

اجلاس «اقتصاد جهانی دیجیتال برای صنایع خرد و متوسط ۲۰۲۱» برگزار شد

«اجلاس اقتصاد جهانی دیجیتال برای صنایع خرد و متوسط ۲۰۲۱» به میزبانی انجمن علوم و فناوری چین و با مشارکت مرکز علوم بین المللی و مبادلات دانش در شهر شانگهای چین برگزار شد.

بر اساس این گزارش، موضوع این اجلاس، «پذیرش و همکاری برای یک اکوسیستم دیجیتال» بوده و شرکت کنندگان نیز از میان دانشمندان برجسته، اقتصاددانان مطرح و صاحبان صنایع به شرکت در اجلاس مذکور و ارائه سخنرانی های خود در آن دعوت شده بودند. 

جهت مشاهده ودانلود ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

این اجلاس که بسیاری از برندگان بین المللی جوایز بزرگ اقتصاد، فناوری اطلاعات و علوم کامپیوتر در آن شرکت داشتند همچنین شامل هفت پنل بود که شرکت کنندگان به ارائه مقالات و نتایج مطالعات خود در زمینه اقتصاد دیجیتال و راه های توسعه آن پرداختند. 

این اجلاس به صورت اینترنتی بر روی آدرس وب سایت DES۲۰۲۱ به صورت زنده پخش شده و بیش از ۲۰ میلیون شرکت کننده از سراسر جهان پخش مستقیم آن را تماشا کردند. 

لازم به ذکر است، «شی جین پینگ» رئیس جمهور چین روز ۱۰ آبان، طی سخنانی در جمع رهبران گروه ۲۰ گفت: چین به همکاری بین المللی در اقتصاد دیجیتال اهمیت زیادی می دهد.

وزرا و مقامات ارشد سه کشور نیوزلند، شیلی و سنگاپور که سال گذشته قرارداد سه جانبه ای برای توسعه اقتصاد دیجیتال تحت عنوان «توافق شراکت تجاری» (DEPA) به امضا رسانده بودند، اکنون از تمایل خود برای اجرایی سازی آن با توجه به کاهش تعطیلات و خطر کرونا در جهان خبر داده اند.

در همین راستا وزارتخانه های تجارت و صنعت و ارتباطات کره جنوبی با صدور بیانیه ای مشترک از آغاز فرآیند اجرایی شدن این قرارداد با نظارت سنگاپور خبر دادند. 

گفتنی است قرارداد Depa شامل مجموعه ای از مقررات مربوط به اقتصاد دیجیتال و در چارچوب قرارداد همکاری مشترک سه کشور بوده و هدف از آن، قابلیت بهره برداری یکسان از سیستم های دیجیتال در کشورهای مختلف است. این قرارداد پیشتر در ماه ژانویه میان دو کشور نیوزلند و شیلی نهایی شده و  از ماه آگوست اجرایی شد.

منبع: بازار

حتما ببینید

پیوستن محقق ارشد سابق مایکروسافت به تیم اقتصاد دیجیتال دولت چین در منطقه شنژن

پیوستن محقق ارشد سابق مایکروسافت به تیم اقتصاد دیجیتال دولت چین در منطقه شنژن

آکادمی بین المللی اقتصادی دیجیتال چین از پیوستن یکی از معاونین و محققین ارشد شرکت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *