خانه / فناوری هوشمند / بلاک چین / رشد خوب بازی های مبتنی بر صنعت بلاک چین
رشد خوب بازی های مبتنی بر صنعت بلاک چین

رشد خوب بازی های مبتنی بر صنعت بلاک چین

بیش از نیمی از فعالیت کلی صنعت بلاک چین در ماه اکتبر مربوط به بازی های برنامه های غیرمتمرکز (dApps) می شود . این نتیجه‌گیری بر اساس گزارش منتشر شده توسط DappRadar در اکتبر ۲۰۲۱ از وضعیت بازی‌های بلاک چین است که فعالیت و تعداد کاربرانی که بازی‌های مبتنی بر بلاک چین را در ماه گذشته دیده‌اند تجزیه و تحلیل می‌کند.

بر اساس این گزارش، افزایش قیمت ارزهای دیجیتال و افزایش علاقه به متاورس عامل رشد زیاد صنعت بازی می باشد به نحوی که به طور متوسط روزانه بیش از ۲ میلیون کیف پول فعال منحصر به فرد (UAW) مشاهده شده است . بازی های مبتنی بر بلاک چین تا بحال اینقدر محبوب نبودند.

افزایش محبوبیت DeFi در چند ماه گذشته در مقایسه با بازی های مبتنی بر بلاک چین ناچیز بوده است . بر اساس آخرین گزارش از DappRadar، تعداد کیف پول‌های فعال منحصر به فرد (UAW) متصل به بازی‌ها، ۵۵ درصد از کل صنعت بلاک چین را تشکیل می‌دهد و در حال حفظ تسلط خود که از ماه سپتامبر شروع شده است می باشد .

جهت مشاهده ودانلود ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

در حالی که تقریباً در تمام شبکه‌هایی که بازی‌ها را ارائه می‌کنند روند استفاده مثبت گسترش یافته است ، این Polygon بود که بیشترین رشد را نشان می دهد . این راه حل لایه دوم تعداد کیف پول های منحصر بفرد (UAW) متصل به بازی ها را ۲۴۲ درصد ماه به ماه (MoM) و ۹۸۲ درصد در مقایسه با آگوست افزایش داد.

با بیش از ۱۲۵۰۰۰ کیف پول منحصر بفرد (UAW) روزانه، تراکنش‌های بازی در ماه اکتبر در مقایسه با ماه گذشته دو برابر شد، علی‌رغم اینکه تعداد تراکنش‌های مرتبط با DeFi تقریباً ۵۲ درصد کاهش یافت.

بیشتر این رشد بواسطه ی Arc8، یک بازی موبایلی که توسط یکی از شرکت‌های تابعه Animoca Brands راه‌اندازی شد، تقویت شد. این بازی نشان داد که با پروژه های مناسب که از Polygon به عنوان زیرساخت اصلی خود استفاده می کنند، بلاک چین به زودی از وابستگی به DeFi رهایی می یابد .

یکی دیگر از یافته های مهم این گزارش این بود که بازی های دنیای مجازی مانند The Sandbox و Decentraland در حال آماده شدن برای تبدیل شدن به نیروگاه های واقعی اکوسیستم بازی dApp هستند. با وجود عدم رشد قابل توجه فعالیت در پلتفرم‌ها، از زمانی که فیس‌بوک تغییر نام تجاری خود را به Meta Platforms اعلام کرد، توکن‌های هر دو بازی سه برابر شدند.

این گزارش نشان می‌دهد که در مجموع، برنامه ‌های غیرمتمرکز(dApps) در دنیای مجازی بیش از ۲۱.۸ میلیون دلار حجم معاملات را در ماه اکتبر به دست آورده‌اند که ۳۱ درصد نسبت به آمار سپتامبر افزایش یافته است.

منبع : سیگنال از cryptoslate

حتما ببینید

متاورس؛ آینده اینترنت متمرکز خواهد بود یا غیرمتمرکز؟

متاورس؛ آینده اینترنت متمرکز خواهد بود یا غیرمتمرکز؟

مریم گلشن حدود یک ماه پیش فیس‌بوک نام تجاری خود را به مِتا (Meta) تغییر داد و برنامه‌های خود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *