ارزدیجیتال

اتحادیه اروپا به دنبال ایجاد یوروی دیجیتال به جای پول نقد

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

رئیس کل بانک مرکزی اتحادیه اروپا گفت: «باید آماده شویم که در صورت نیاز یوروی دیجیتال را عرضه کنیم.»

بانک مرکزی اتحادیه اروپا قصد دارد روند آزمایش یوروی دیجیتال را که می‌تواند جایگزین اسکناس شود را آغاز کند.

کریستین لاگارد، رئیس کل بانک مرکزی اتحادیه اروپا، گفت یورو به کشورهای اروپایی تعلق دارد و وظیفه ما این است که از آن حفاظت کنیم. 

وی با اشاره به گزارش این بانک درباره مزایا و مضرات ایجاد یوروی دیجیتال گفت این بدان معناست که در تلاش هستیم تا مطمئن شویم یورو برای عصر دیجیتال آماده است. ما باید آماده شویم که در صورت نیاز یوروی دیجیتال را عرضه کنیم.

در صورتی که شاهد کاهش شدید مصرف اسکناس به خاطر دلایلی نظیر تبعات شیوع ویروس کرونا و فاصله گرفتن مردم از سکه و اسکناس باشیم نیاز به عرضه ارز دیجیتال به خودی خود بیشتر می‌شود.

از طرف دیگر در صورتی که شاهد بروز ارزهای دیجیتال دیگری نظیر یوآن دیجیتال باشیم و محبوبیت این ارزها رو به گسترش بگذارد باید روند عرضه یوروی دیجیتال شتاب بگیرند. 

در ماه سپتامبر اندیشکده Gen که در زمینه فناوری‌های نوظهور تحقیق می‌کند پیش‌بینی کرد که یوآن دیجیتال نمی‌تواند جایگاه دلار را تهدید کند اما می‌تواند به چالشی جدی برای یورو تبدیل شود.

این مؤسسه تاکید کرد اتحادیه اروپا باید تا سال ۲۰۲۵ برای جلوگیری از این اتفاق یوروی دیجیتال را عرضه کند.

البته هنوز بانک مرکزی اتحادیه اروپا جزئیات برنامه خود برای عرضه یوروی دیجیتال و نحوه استفاده از آن را اعلام نکرده اما احتمالا مبادلات آن به مرکزیت فرانکفورت و یا از طریق یک نظام پرداخت و بانکی گسترده‌تر انجام خواهد شد.

منبع: فارس به نقل از اسپوتنیک،

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا