مقاله ارز دیجیتال

بهترین ارزهای دیجیتال در زمینه اوراکل

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

دوست دارید با بهترین ارزهای دیجیتال در زمینه اوراکل آشنا بشوید؟ اصلا می دانید اوراکل در ارزهای دیجیتال به چه معنا است؟ اوراکل در بلاک چین چه کاربردی دارد؟ آیا سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال اوراکل کار پرسودی هست؟ به نظر شما آیا اوراکل ها در برنامه های غیرمتمرکز هم به کار برده میشود؟

امروزه ارزهای دیجیتال زیادی وجود دارد که هر کدوم از آنها در زمینه های خاصی فعالیت می کنند. یکی از این زمینه ها هم اوراکل هست. اوراکل ها نقش مهمی در بازار کریپتوکارنسی ها ایفا می کنند، چون توانسته‌اند معضل اتصال بلاک چین به منابع داده های خارجی رو برطرف کنند. با توسعه سریع و مداوم سیستم های بلاک چین، انواع بیشتری از پروژه های بلاک چین ایجاد شده که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. به همین منظور ما سعی می کنیم در این مقاله ۵ مورد از بهترین ارزهای دیجیتال در زمینه اوراکل، اطلاعاتی در مورد اوراکل (Oracle ) به شما ارائه دهیم و به معرفی بهترین ارزهای دیجیتال در حوزه اوراکل بپردازیم تا با این رمزارزها آشنا بیشتر آشنا شوید.

  ” اقتصادالکترونیکی“آخرین و به روزترین محتوی در اقتصاددیجیتال

اوراکل ارز دیجیتال چیست؟

اگه در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت داشته باشید ، احتمالا اسم اوراکل یا Orecle رو شنیدید و احتمالا می‌خواهید بدانید اوراکل چیست؟ در پاسخ به این سوال؛ اوراکل منبعی از داده ها که بلاک چین رو تغذیه می کنه و در لحظه اطلاعاتی رو در مورد دارایی ها در اختیار بلاک چین قرار میدهد. اوراکل های بلاک چین خود منبع اطلاعات نیستند، بلکه لایه هایی هستن که اطلاعات درون زنجیره ای از رویدادهای جهان واقعی رو تایید می کنند و داده های تجمیعی رو از طریق قراردادهای هوشمند در اختیار بلاک چین قرار می‌هند تا در راستای اهداف صحت سنجی به کار بروند. جالب اینجاست که بدونید اوراکل های بلاک چین ها رو به سیستم های خارجی متصل می کنند و به اسمارت کانترکت ها این امکان رو میدهد تا بسته به ورودی ها و خروجی های دنیای واقعی اجرا بشوند. اوراکل راهی برای اتصال به سیستم های قدیمی موجود، منابع داده و محاسبات پیشرفته به اکوسیستم وب ۳ میدهد. در واقع اوراکل های بلاک چین، سیستم های کامپیوتری هستند که داده های خارجی رو به یه بلاک چین ارسال می کنند. سپس بلاک چین می تواند از این داده ها برای تکمیل خودکار تراکنش ها استفاده کنه.

نقش اوراکل در امور مالی غیرمتمرکز(DeFi)

اوراکل ها برای اکوسیستم دیفای ضروری هستند. چون بیشتر عملیات دیفای برای اجرای اسمارت کانترکت هوشمند به داده های دنیای واقعی متکی است. در نتیجه این وابستگی و نیاز به خدمات اوراکل در امور مالی متمرکز زیرساخت های اساسی زیادی در اطراف این فرایند فنی ساخته شده که باعث میشود پایگاه داده ها بتواند اطلاعات قیمتی رو به صورت مداوم و بی وقفه با کمی تاخیر بین یکدیگر مبادله کنند. در یک سال گذشته شاهد این بودیم که دیفای یا امور مالی غیرمتمرکز به یکی از جذاب ترین ترندهای جهان ارزهای دیجیتال تبدیل شده است. ارزش کلی بلوکه شده این صنعت در کمتر از ۹ ماه از ۲۳ میلیارد دلار به ۸۴.۳ میلیارد دلار رسیده است.

توجه داشته باشید که رشد سریع و جذب انبوه ارزش کلی پروژه های دیفای مدیون اوراکل هست، چون توانسته برای این صنعت بی وقفه اطلاعات دقیق فراهم کند. پیدایش اوراکل های بلاک چین به اعتبار و دقت داده های مورد نیاز پروتکل ها و برنامه های دیفای کمک زیادی کرده است.

  اقتصادالکترونیکی آخرین و به روزترین محتوی در ارزدیجیتال

بهترین ارزهای دیجیتال حوزه اوراکل کدامند؟

همونطور که گفتیم، اوراکل مجموعه بزرگی از توکن ها رو در اکوسیستم ارزهای دیجیتال فراهم می‌کند، ولی ممکن است خیلی از کاربران و معامله گران با این توکن ها آشنا نبوده و روند فعالیت این توکن ها رو ندانند. به همین منظور ما سعی می کنیم در این بخش از مقاله به معرفی بهترین ارزهای دیجیتال حوزه اوراکل بپردازیم و توضیح بدیم که چگونه در بازار ارزهای دیجیتال فعالیت می کنند. همچنین شما با آشنایی با ارزهای دیجیتال حوزه اوراکل می توانید بهترین تصمیم رو برای سرمایه گذاری بگیرید.

چین لینک (Chainlink)

یکی از بهترین ارزهای دیجیتال در حوزه اوراکل، چین لینک یا Chainlink است که در سال ۲۰۱۷ تاسیس شد و به عنوان یه لایه انتزاعی بلاک چین، اتصال قراردادهای هوشمند جهانی رو امکان پذیر می کند. از طریق یه شبکه اوراکل غیرمتمرکز چین لینک به بلاک چین ها اجازه میدهد تا به طور ایمن با تامین داده های خارجی، رویدادها و روش های پرداخت تعامل داشته و اطلاعات مهم خارج از زنجیره مورد نیاز قراردادهای هوشمند پیچیده رو فراهم کنند تا یه ساختار غالبی رو فراهم کنند.

ارز دیجیتال Augur

یکی دیگه از بهترین ارزهای دیجیتال در حوزه اوراکل، رمزارز Augur هست که دارای اوراکل غیرمتمرکز و غیرقابل اعتماد هست که بر روی بلاک چین اتریوم راه اندازی شده است. همچنین اولین برنامه غیرمتمرکز اصلی هست که با استفاده از اتریوم توسعه پیدا کرده و اون رو به اثبات اصلی این فناوری تبدیل می کنه. مفهوم Augur مبتنی بر کسب درآمد از پاسخ های صحیح هست، کاربران در مورد نتایج رویدادهای آینده حدس می زند.

ارز دیجیتال RLC

یکی دیگه از بهترین ارزهای دیجیتال در حوزه اوراکل، رمزارز RLC هست که دارای پلتفرمی ابری غیرمتمرکز و منبع باز هست که بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می شود. ارز دیجیتال RLC این قابلیت رو فراهم می کند تا برنامه های غیرمتمرکز دسترسی درخواستی به منابع و فن آوری های رایانه ای در iExec cloiud رو داشته باشند. ارز دیجیتال RLC این قابلیت رو فراهم می کند تا بلاک چین از Dapp ها به صرفه و با عملکرد بالا مثل سرورها و میزبانی وب بهره مند بشوند. همین موضوع باعث شد تا محبوبیت زیادی به دست بیارد.

بند پروتکل (Band Protocol)

یکی دیگر از بهترین ارزهای دیجیتال در حوزه اوراکل، بند پروتکل یا Band Protocol هست که شبکه ای متبنی بر پاداش است که بر بستر بلاک چین اجرا و به کاربران بابت داده های دنیای واقعی پاداش میدهد. این پروتکل در راستای ارائه برنامه های غیرمتمرکز بر بستر بلاک چین و عرضه داده های دقیق با عملکرد همزمان طراحی شد. این پروژه همانند پلی هست که میان مجموعه داده های خارجی و بلاک چین پیوند برقرار می کند.

تلور (Tellor)

یکی دیگه از بهترین ارزهای دیجیتال در حوزه اوراکل، تلور یا Tellor هست که به طرفین این امکان رو میدهد تا مقادیری داده های برون زنجیره ای مثل نرخ BTC/USD درخواست کنند. سپس ماینرها برای افزودن این داده ها به منابع داده های درون زنجیره ای با همدیگر رقابت می کنند و این منابع در دسترس همه قراردادهای هوشمند اتریوم قرار می گیرد. ارز دیجیتال تلور با استفاده از الگوریتم سنتی گواه اثبات کار دسترسی حداکثری به امنیت و عدم تمرکز رو در نظر دارد. فروش خصوصی و عمومی توکن TRB امکان پذیر نیست و در عوض این توکن ها توسط ماینرها استخراج میشوند.

جمع بندی و نتیجه:

ما سعی کردیم در مقاله معرفی ۵ مورد از بهترین ارزهای دیجیتال در زمینه اوراکل، اطلاعاتی در مورد اوراکل یا Oracle به شما ارائه کنیم و به معرفی بهترین ارزهای دیجیتال حوزه اوراکل بپردازیم تا با این رمزارزها اشنا شده و بهترین تصمیم رو برای سرمایه گذاری بگیرند. همانطور که گفتیم، اوراکل نقش مهمی در دنیای کریپتوکارنسی ها و فناوری بلاک چین بر عهده داره و خیلی از توسعه دهنده ها از اوراکل ها برای ساخت و توسعه برنامه های غیرمتمرکز یا Dapp ها استفاده می کنند. از جمله از بهترین ارزهای دیجیتال حوزه اوراکل می تونیم به بند پروتکل، تلور، چین لینک و… اشاره کنیم.

منبع: اینانش

“فناوری هوشمند” رسانه تخصصی انقلاب صنعتی چهارم

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا