ارزدیجیتال

استرالیا: فعلا نیازی به «رمزارز ملی» نداریم

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

بانک مرکزی استرالیا با حرکت در مسیر مخالفت بانک‌های مرکزی جهان در خصوص صدور رمزارز ملی، تاکید کرد که نیازی به صدور رمزارزملی ندارد.

به گزارش اقتصادالکترونیکی  به نقل ازایبنا، رزرو بانک استرالیا در گزارش اخیر خود در خصوص پرداخت‌ها اعلام کرد که این نهاد نسبت به مزایای رمزارزملی مشکوک بوده و همچنین در رابطه با استیبل‌کوین‌های خصوصی و تاثیر بالقوه آنها در نظام پولی، نگرانی‌هایی دارد.

این بانک اعلام کرد که به دنبال راه اندازی پلتفرم جدید و آنی پرداخت استرالیا، بحث و تبادل نظر چندانی در خصوص ارز دیجیتال مرکزی در این کشور وجود ندارد. علاوه بر این، با توجه به اینکه مردم استرالیا نسبت به سایر مردم جهان تمایل کمتری برای انتقال از پول به پرداخت دیجیتال از خود نشان داده‌اند، بانک مرکزی استرالیا اعلام کرد که در حال حاضر هیچ فشار و انگیزه ای برای حرکت به سمت ارز مجازی وجود ندارد.

استفاده از پول نقد به ویژه در دوران پاندمی کووید-۱۹، در سراسر استرالیا افزایش پیدا کرد و رزرو بانک متعهد شد مادامی که استرالیایی‌ها مایل به استفاده از پول نقد باشند، از اسکناس کاغذی حمایت خواهد کرد.

این بانک در ادامه اضافه کرد که حتی در خصوص آندسته از ارزهای مجازی که براساس گزارش‌ها در آستانه راه اندازی عملی هستند، همچون ارز خصوصی شرکت فیسبوک یعنی لیبرا، تصویر رگولاتوری و نظارتی همچنان مبهم بوده و بانک مرکزی استرالیا تعدادی از ریسک های بالقوه مرتبط با رمزارزهای ملی را مطرح کرده است.

در شرایط کنونی، بانک‌ها در استرالیا برای تامین ۶۰ درصد از بودجه خود، به سپرده‌های نقدی وابسته هستند و رزرو بانک نیز تاکید کرده که هرگونه انحراف از پول نقد می تواند بانک‌ها را بیش از پیش به بازار سرمایه وابسته کند.

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا