تحلیل ارز دیجیتالمقاله ارز دیجیتال

معرفی بهترین ارزهای دیجیتال برای استیکینگ در سال ۲۰۲۳

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

سرمایه‌گذاران همیشه به دنبال این هستند که سرمایه‌گذاری آن‌ها مولد باشد. بنابراین برای سرمایه‌گذاران کریپتو، هیچ چیز بهتر از فرصت‌های کسب درآمد غیرفعال با بهترین ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳ وجود ندارد استیکینگ یک جریان درآمد غیرفعال را برای دارندگان توکن‌ها ایجاد می‌کند.

جای تعجب نیست که سرمایه‌گذاران همیشه به دنبال بهترین ارزهای دیجیتال برای استیک کردن هستند. به خواندن مقاله ادامه دهید تا بهترین ارز دیجیتال برای استیکینگ و با پتانسیل سود بالا را در سال ۲۰۲۳ به شما معرفی کنیم.

بهترین ارزهای دیجیتال برای استیکینگ در سال ۲۰۲۳

سود استیکینگ اشکال پرداخت و اندازه‌های مختلفی دارد، اما هنگام سپرده‌گذاری توکن‌های خود باید انتظار داشته باشید که توکن‌های شما برای مدتی قفل شوند. البته برای این کار به شما پاداش داده می‌شود. رایج‌ترین مثال، پروتکل‌ اثبات سهام مانند اتریوم هستند.

درواقع شما توکن‌های خود را برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها در اختیار شبکه بلاکچین قرار می‌دهید. با این کار به امنیت شبکه کمک می‌کنید و بنابراین پاداش‌هایی را با ارز ETH به دست می‌آورید.

۱. متاکید (MCADE)

پلتفرم Metacade یک پروژه نوآورانه و آغازگر یک انقلاب در بازی‌های مبتنی بر وب ۳ خواهد بود. این پروژه در حال ساخت بزرگ‌ترین بازی برای کسب درآمد (P2E) است و یک مرکز تعامل اجتماعی را هم در طی این فرآیند ایجاد می‌کند.

اکوسیستم متاکید توسط توکن ابزاری آن یعنی ارز MCADE پشتیبانی می‌شود. این توکن برای استفاده از پلتفرم متاکید بسیار مهم است، زیرا همه کاربران از آن به عنوان ابزار اصلی تراکنش بر روی پلتفرم متاکید استفاده می‌کنند. بنابراین می‌توان انتظار داشت که با افزایش پذیرش پلتفرم متاکید، قیمت توکن آن هم افزایش یابد.

با توجه به اینکه پروژه Metacade بسیار جامع است، این پروژه همچنین برنامه‌هایی را برای سپرده‌گذاری یا استیکینگ گسترده به دارندگان توکن MCADE ارائه می‌دهد. سپرده‌گذاران متاکید ضمن مشارکت در پروژه از طریق توکن‌های خود می‌توانند درآمدی غیرفعال هم داشته باشند.

کسب پاداش اضافی به دلیل افزایش احتمالی قیمت توکن MCADE اجتناب‌ناپذیر خواهد بود. بنابراین Metacade می‌تواند سود سرمایه‌گذاران را بیش از پیش افزایش دهد و یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای استیک کردن در سال ۲۰۲۳ خواهد بود.

  اقتصادالکترونیکی آخرین و به روزترین محتوی در ارزدیجیتال

۲. بایننس کوین (BNB)

بایننس کوین (BNB) توکن بومی زنجیره هوشمند بایننس است. زنجیره هوشمند بایننس (BSC) یک پروتکل لایه ۱ و متعلق به بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان یعنی بایننس است. بایننس سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص می‌دهد که حدود یک‌چهارم حجم تراکنش‌های اتریوم است.

بایننس از طریق کمپین‌های بازاریابی گسترده همراه با هزینه‌های تراکنش بسیار کم خود شتاب قیمت بسیار زیادی داشته است. استیکینگ بایننس کوین حدود ۴.۱ درصد بازده سالانه را به شما بازمی‌گرداند. همچنین بایننس به‌طور منظم ارز BNB را می‌سوزاند تا عرضه آن را کنترل کند. بنابراین ارز دیجیتال BNB در سال ۲۰۲۳ به عنوان یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای استیک کردن محسوب می‌شود.

۳. چین لینک (LINK)

چین لینک (Chainlink) یک شبکه اوراکل منبع باز و غیرمتمرکز است. این پلتفرم امکان دسترسی ایمن به فیدهای داده خارج از زنجیره، API های وب و پرداخت‌های بانکی سنتی را به قراردادهای هوشمند می‌دهد. همچنین شبکه‌های بلاک چین را با زیرساخت‌های موجود متصل می‌کند و امکان ادغام داده‌های دنیای واقعی را در قراردادهای هوشمند فراهم می‌سازد.

درست است که از سال ۲۰۲۱ شاهد کاهش قابل توجهی در قیمت ارز دیجیتال چین لینک بودیم. اما اکنون گزینه استیکینگ را اضافه کرده است که بسیاری از افراد سال‌ها منتظر آن بودند. استیکینگ ارز LINK به سپرده‌گذاران پاداش می‌دهد تا با افزایش «امتیاز شهرت» خود به امنیت شبکه کمک کنند.

ارز دیجیتال LINK به احتمال زیاد بهترین سرمایه‌گذاری برای تازه‌واردان بازار نیست. اما گزینه جدیدی را در اختیار طرفداران Chainlink و بهترین ارزهای دیجیتال برای استیک کردن فراهم می‌کند.

۴. پولکادات (DOT)

پولکادات (Polkadot) توسط گوین وود، یکی از بنیان‌گذاران اتریوم ایجاد شد و از زمان راه‌اندازی آن در سال ۲۰۲۰ مورد توجه قرار گرفته است. توکن بومی پولکادات، ارز DOT نام دارد که هم به عنوان سوخت‌رسان شبکه استفاده می‌شود و هم به عنوان دارایی قابل معامله آزادانه عمل می‌کند.

پروژه پولکادات از اجماع اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند. اثبات سهام به کاربران اجازه می‌دهد تا توکن‌های DOT خود را به عنوان وثیقه اعتبارسنجی تراکنش‌ها در شبکه استیکینگ کرده و برای انجام این کار پاداش دریافت کنند. خرید ارز دیجیتال پولکادات کاربران را از سود سالیانه منتفع می‌سازد و همچنین آن‌ها را در تصمیم‌گیری‌های حاکمیتی شبکه مشارکت می‌دهد.

ارز دیجیتال پولکادات بازدهی مناسبی را ارائه می‌کند. همچنین به‌رغم چالش‌هایی که با آن مواجه است، فرصت مناسبی را برای استیکینگ فراهم می‌سازد. اگر به دنبال بهترین ارزهای دیجیتال برای استیک کردن در سال ۲۰۲۳ هستید، رمز ارز پولکادات قطعا یکی از آن‌هاست.

۵. اتریوم (ETH)

استیکینگ به معنای سپرده‌گذاری بلندمدت و کسب سود غیرفعال تا زمان افزایش قیمت ارز دیجیتال است. بنابراین باید به دنبال یک کوین با چشم‌انداز و پتانسیل قوی بلندمدت باشید. اتریوم یک شبکه بلاک چین غیرمتمرکز منبع باز و دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان از نظر ارزش بازار است. اتریوم بلاک چینی است که برای اولین بار نوآوری قراردادهای هوشمند را معرفی کرد. به‌همین دلیل بیشترین استفاده از بلاک چین عمومی را دارد.

اتریوم همچنین به کاربران این امکان را می‌دهد تا توکن‌های اتر (ETH) خود را به منظور کسب پاداش و به عنوان بخشی از مکانیسم اجماع اثبات سهام جدید آن سپرده‌گذاری کنند. سپرده‌گذاری در اتریوم فرآیندی است که در آن کاربران توکن‌های اتریوم خود را در ازای دریافت پاداش‌های بالقوه قفل می‌کنند. هرچه ارز ETH استیکینگ شده شما بیشتر باشد، شانس کسب پاداش شما از اعتبارسنجی بلوک‌ها بیشتر خواهد شد.

اتریوم پروژه‌ای با آینده کاملا روشن است. در حالی که این موضوع ممکن است به افزایش قیمت قابل توجهی برای خود ارز اتریوم معنا نشود. اما به‌عنوان یک پروژه سرمایه‌گذاری بلندمدت بسیار عالی خواهد بود. بنابراین یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای استیک کردن در سال ۲۰۲۳ خواهد بود.

۶. سوایپ (Swipe)

Swipe یک پلتفرم ارز دیجیتال و کارت نقدی ویزا است. این پلتفرم یک برنامه دیفای (DeFi) دارد. این برنامه به کاربران اجازه می‌دهد تا کارت‌های فیزیکی و مجازی برند خود را با استفاده از رمز ارزها، ارز فیات و استیبل کوین‌ها صادر کنند. اما Swipe در درجه اول به عنوان یک کارت نقدی ارز دیجیتال عمل می‌کند که پاداش‌های سودآوری را به کاربران ارائه می‌دهد.

ارز دیجیتال SXP یک توکن ابزاری است که اکوسیستم پرداخت Swipe را تقویت می‌کند. شرکت سوایپ مشوق‌هایی را برای نگهداری یا استفاده از توکن SXP ارائه می‌دهد. استخراج کوین‌های SXP امکان‌پذیر نیست. زیرا Swipe به جای روش اجماع اثبات کار (PoW) از اثبات اجماع سهام (PoS) استفاده می‌کند.

شما باید ارز SXP را از طریق معامله یا خرید مستقیم به دست آورید. کاربرانی که مالک و سپرده‌گذار ارز SXP هستند، حقوق حاکمیتی دارند و می‌توانند در مورد قوانین شبکه رای بدهند. اگر همین امروز در ارز Swipe سرمایه‌گذاری کنید، در طولانی‌مدت انتظار می‌رود ارزش سوایپ مانند هر سرمایه‌گذاری دیگری افزایش یابد. قیمت سوایپ ممکن است در ۱۰ سال آینده به ۴.۱۴ دلار برسد.

جمع‌بندی

استیکینگ یک ویژگی منحصر به فرد است که در برخی از ارزهای دیجیتال مجاز است. هنگامی که کاربران ارز دیجیتال خود را استیکینگ می‌کنند، مقدار مشخصی از وجوه رمزنگاری خود را برای مدت معینی قفل کرده و در ازای آن پاداش بدست می‌آورند. امیدواریم این مطلب در آشنایی شما با بهترین ارزهای دیجیتال برای استیکینگ در سال ۲۰۲۳ مفید بوده باشد.

منبع: رکنا

  • معرفی بهترین ارزهای دیجیتال برای استیکینگ در سال ۲۰۲۳

“فناوری هوشمند” رسانه تخصصی انقلاب صنعتی چهارم

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا