اینترنت و شبکه اطلاعات

اعتبار ۱۵۰ میلیون دلاری برای توسعه شبکه ۵G

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

گزارش‌ها حاکیست که اریکسون یک توافق‌نامه برای اخذ اعتبار ۱۵۰ میلیون دلار به منظور توسعه شبکه ۵G با بانک سرمایه‌گذاری شمالی (NIB) را به امضا رسانده است.

از آنجا که اخبار نسل پنجم اینترنت در گوشه و کنار جهان منتشر شده و کاربران بسیاری نیز در انتظار اجرای آن هستند، کشورهای زیادی با همکاری بزرگترین اپراتورهای اینترنت و غول‌های تکنولوژی در جهان درصدد برقراری این نسل جدید از اینترنت‌اند.

شرکت اریکسون که یکی از بزرگترین غول‌های تکنولوژی و اپراتورهای مخابراتی در جهان به شمار می‌رود، تلاش‌های بسیاری در خصوص توسعه و راه‌اندازی نسل پنجم شبکه اینترنت همراه ۵G کرده که یکی از آنها امضای یک موافقت‌نامه برای اعطای اعتبار و کمک مالی از سوی بانک سرمایه‌گذاری شمالی (Nordic Investment Bank) به اریکسون به منظور توسعه و برقراری شبکه ۵G تا سال ۲۰۲۵ میلادی است.

بر اساس گزارش وب سایت aithority، به عقیده کارشناسان و تحلیلگران، این توافق می‌تواند کمک بزرگی به تحقیقات و پژوهش‌های بخش تکنولوژی‌های مربوط به شبکه ۵G محسوب شود.

طبق این قرارداد که به ارزش ۱۵۰ میلیون دلار منعقد شده است، در صورت توسعه و تکامل زیرساخت‌های مربوط به شبکه ۵G تا سال ۲۰۲۱ میلادی، ۹۸ میلیون دلار آن بازخواهد گشت.

در اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود که اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه‌ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین‌المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن آغاز کرد. در نتیجه رسما یک مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبکه موبایل شروع شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم که هر یک بدنبال برقراری و راه‌اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت نسل پنجم در کشورهای مختلفی همچون کره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی‌ها و برنامه‌های خود در این زمینه رونمایی می‌کنند.

اپراتورها و غول‌های تکنولوژی بسیاری نیز در جهان وجود دارند که همگی به دنبال عرضه نخستین سرویس اینترنت با بهره‌گیری از فناوری نسل پنجم اینترنت ۵G هستند که از مهم‌ترین و بزرگترین آن‌ها می‌توان به نوکیا، هواوی، تی موبایل، اسپرینت، ورایزن، اریکسون و غیره اشاره کرد./ ایسنا

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا