آموزش و همایش دیجیتالرسانه دیجیتال

اعلام فراخوان نخستین پویش تولید محتوای سواد رسانه‌ای

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

شرایط شرکت در نخستین پویش تولید محتوای سواد رسانه‌ای توسط مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شد.

نخستین پویش تولید محتوای سواد رسانه‌ای توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان و مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری سازمان بسیج رسانه، انجمن سواد رسانه‌ای ایران و استانداری کرمان با موضوع سواد رسانه‌ای و سبک زندگی در اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.

بنابراین گزارش، محورهای اصلی پویش تولید محتوای سواد رسانه‌ای عبارتند از: «مدیریت مصرف رسانه‌ای در خانواده، دانستنی‌های ضروری برای استفاده از فضای مجازی، نقش افزایش سواد رسانه‌ای مردم در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، نقش مادران و پدران در آموزش تفکر انتقادی به اعضای خانواده، ملاک‌ها و معیارهای برقراری ارتباط در فضای مجازی، اصول و قواعد اخلاقی برای استفاده از فضای مجازی، فرصت‌های فضای مجازی برای ترویج فرهنگ اسلامی ایرانی، راهکارهای تشخیص شایعات و اخبار جعلی در فضای مجازی،  نقش کتاب و کتابخوانی در افزایش سواد رسانه‌ای و اطلاعاتی».

همچنین در فراخوان پویش مذکور سه محور ویژه برای ارسال آثار اعلام شده است که عبارتند از: «نقش فضای مجازی در معرفی شخصیت سردار سلیمانی، سواد رسانه‌ای، تعادل بازار محصولات کشاورزی و جهش تولید و در نهایت نقش سواد رسانه‌ای در مقابله با کرونا». 

علاقمندان برای شرکت و ثبت‌نام در پویش می‌توانند نسبت به بارگذاری آثار و محتواهای مردمی و حرفه‌ای در قالب‌های صوت، تصویر و متن در شبکه‌های اجتماعی و به اشتراک‌گذاری داخلی یا خارجی اقدام نموده و سپس مشخصات خود و لینک صفحه مربوط به اثر را در تارنمای پویش به نشانی Mediatechs.ir ثبت نمایند.

آخرین زمان ارسال آثار ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۹ است و اختتامیه این پویش در اسفندماه سال جاری در شهر تاریخی جیرفت برگزار خواهد شد.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به تارنمای پویش مراجعه نموده و یا با شماره تماس ۰۳۴۴۳۳۱۸۶۰۱ تماس حاصل نمایند.

منبع: ایلنا

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا