شهر هوشمند

افتتاح سومین مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند در روز ارتباطات

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

رییس مرکز و دبیرخانه تهران هوشمند اعلام کرد: سومین مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند، روز شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه در منطقه ۱۰ تهران افتتاح خواهد شد.

علی یقطین با اعلام این خبر گفت: با همکاری سازمان فاوای شهرداری تهران و شهرداری منطقه ۱۰ و شتاب دهنده «ذوق» سومین مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند، روز ارتباطات افتتاح می شود.

به گفته وی، این مراکز با هدف توسعه اهداف برنامه «تهران هوشمند» و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و نوپا و گروه‌های استارتاپی فعال در حوزه خدمات شهروندی و شهر هوشمند و برای استفاده از ظرفیت‌های این بخش از زیست بوم نوآوری برای رفع معضلات شهری به بهره برداری رسیده اند.

یقطین در توضیح ویژگی‌های این مرکز گفت: مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند منطقه ۱۰ در فضایی به وسعت تقریبی ۳۰۰ متر مربع، دارای امکاناتی از جمله اتاق کار ویژه شرکت‌ها، میز کار برای فعالیت‌های اشتراکی و فضای کاری ویژه استارتاپ‌ها است. اینترنت و استفاده از مشاوره‌ها و آموزش‌های تخصصی هم به صورت رایگان در اختیار فعالان این حوزه قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: تا کنون حدود ۱۰ شرکت و ۲۲ تیم استارتاپی در این مرکز مستقر شده‌اند که در آینده و پس از افتتاح، گروه‌های بیشتری را میزبانی خواهند کرد.

یقطین پیرامون همکاری با شهرداری منطقه ۱۰ در راه اندازی این مرکز نوآوری افزود: مرکز نوآوری و فناوری شهر هوشمند منطقه ۱۰ که در حوالی خیابان قزوین واقع شده، با حمایت کامل شهرداری این منطقه از جمله اختصاص ساختمانی ویژه برای تاسیس این مرکز و با هدف پشتیبانی و تقویت زیست بوم نوآوری شهری و بخصوص در جهت رفع برخی چالش‌های این منطقه به بهره برداری رسیده است.

وی گفت: این سومین مرکزی است که در همکاری سازمان فاوای شهرداری تهران با سایر بخش‌های شهرداری و دانشگاه‌ها و شتاب دهنده‌ها آغاز به کار خواهد کرد و پیشتر، مراکز نوآوری منطقه ۹ و ۴ با همکاری دانشگاه‌های صنعتی شریف و علم و صنعت فعالیت خود را آغاز کرده بودند.

پیش بینی شده در آینده‌ای نزدیک نیز تاسیس مراکز نوآوری شهری توسعه یابد و بدین ترتیب با حمایت از کسب و کارهای نوآور و نوپا در هر مرکز، رویکرد ویژه‌ای برای حرکت هدفمندتر به سمت تهران هوشمند شکل خواهد گرفت و با اتصال شهرداری و حوزه نوآوری شهری می‌توان برای رفع نیازهای فناورانه شهرداری و شهر اقدام های موثرتری انجام داد.

روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران،

آنچه در مورد شهر هوشمند در پایگاه خبری اقتصاد الکترونیکی می خوانیم:

کارگاه حاکمیت شهرهای هوشمند در اجلاس جامعه اطلاعاتی برگزار می شود
تفاهم آنلاین ایرانسل و شهرداری تهران برای توسعۀ شهر هوشمند
هوشمندسازی ناوگان حمل و نقل با سامانه مدیریت هوشمند ناوگان «ره نگر»
عرضه نرم‌افزارهای مدیریت منابع سازمانی و شهر الکترونیک بومی در کشور

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

  1. بازتاب: هوشمندسازی ناوگان حمل و نقل با سامانه مدیریت هوشمند ناوگان «ره نگر» - پایگاه خبری اقتصاد الکترونیکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا