خانه / پیشنهاد سردبیر / برنامه ای برای افزایش تعداد تراکنش‌های بلاک چین
برنامه ای برای افزایش تعداد تراکنش‌های بلاک چین

برنامه ای برای افزایش تعداد تراکنش‌های بلاک چین

ترجمه: رهاامیدوار

پژوهشگران اسپانیایی در یک تحقیق جدید موفق به ابداع نوع جدیدی از ساختار داده ای شده اند که می تواند امکان افزایش تراکنش ها در بلوک های بلاکچین را فراهم آورده و مزایای زیادی را در این حوزه ایجاد کند.

محققان موسسه نرم افزار و شبکه IMDEA واقع در مادرید اسپانیا، ساختار داده جدیدی به نام Setchain را ارائه داده اند که مقیاس‌پذیری بلاک‌چین‌ها را بهبود می‌بخشد و امکان افزایش بیشتر تعداد تراکنش ها را در هر بلوک فراهم می‌آورد؛ امری که منجر به کاهش ریسک و هزینه برای کاربران می شود.

بلاک چین های مدرن، شکل قراردادهای هوشمند را دارند. این قراردادها، برنامه هایی هستند که وضعیت تراکنش ها را توصیف می کنند. با استفاده از قراردادهای هوشمند، کاربران می توانند جزئیات یک تراکنش را از ابتدا تا انتها مشاهده کنند. این کار نه تنها اطمینان بیشتری را برای کاربران ایجاد کنند، بلکه کارایی بالاتر و همچنین فرصت های بیشتری را نیز در حوزه های دیجیتال فراهم می نماید. 

بنا بر اطلاعات ارائه شده در این پژوهش منتشر شده، ساختار داده جدید طی توافقنامه همکاری بین نرم افزار IMDEA، بنیاد تزوس و Nomadic Labs با هدف رفع نیازهای اکوسیستم و کمک به توسعه فناوری Tezos ایجاد شده است.

به گفته این محققان، در حال حاضر یک بلاک چین مانند اتریوم تنها اجازه ۸۰۰۰ تراکنش در دقیقه را می دهد، در حالی که برای مثال تعداد تراکنش های VISA به ۱۰۰ هزار می رسد.به گزارش سیناپرس، این تفاوت بسیار زیادی است. به همین دلیل ما دست به کار شدیم تا از طریق توسعه یک برنامه جدید، به پیشرفت هایی در این زمینه دست یابیم. پیشرفتی که نه تنها برای تزوس، بلکه برای هر بلاک چین دیگری نیز قابل دسترسی باشد.

آن ها می افزایند: مزیت اصلی Setchain در مقابل بلاک‌چین کلاسیک، مقیاس‌پذیری بالای است. نتیجه تحقیقات ما نشان می‌دهد که برنامه مورد اشاره، این امکان را فراهم می آورد که میلیون‌ها تراکنش جدید اضافه شود، در حالی که بلاک‌چین‌های معمولی تنها چند هزار تراکنش را می توانند اضافه کنند.

بر این اساس، Setchain به ترتیب بلوک‌های درون زنجیره بدون نیاز به سفارش تراکنش‌های درون بلوک‌ها دست می‌یابد. این فرآیند کارآمدتر از روش های دیگر عمل می کند و باعث صرفه جویی در هزینه کاربران بلاک چین می شود.

اطلاعات فنی این ابداع جدید توسط IMDEA Networks Institute منتشر شده اند.

منبع: سیناپرس

حتما ببینید

چالش ها متاورس چیست؟ آیا متاورس رکود و تورم دارد؟

چالش ها متاورس چیست؟ آیا متاورس رکود و تورم دارد؟

«تا آنجایی که دنیای واقعی به ما می‌گوید منابع نامحدود قیمت یک کالا را به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *