ارزدیجیتال

افزایش قیمت لایت کوین پس از قرارگرفتن نام این ارز دیجیتال در برنامه‌های پی‌پل

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

مصطفی افخمی؛ ارز دیجیتال

روز گذشته، لایت کوین با افزایشی بیش از ۱۰ درصدی، بیت کوین را از نظر میزان رشد پشت سر گذاشت و در صدر فهرست برترین ارزهای دیجیتال از نظر عملکرد طی یک روز گذشته قرار گرفت. این اتفاق پس از آن روی داد که پی‌پل، غول صنعت پرداخت از ورود خود به بازار ارزهای دیجیتال خبر داد و از لایت کوین به‌عنوان یکی از ارزهای مورد پذیرش خود نام برد.

به گزارش کوین دسک، لایت کوین، هشتمین ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار، با افزایشی ۱۲.۹۱ درصدی طی شبانه‌روز گذشته، اکنون در محدوده ۵۵.۴۳ دلار دادوستد می‌شود. گفتنی است این سطح قیمت، آخرین بار در روز سوم سپتامبر (۱۳ شهریور) رؤیت شده بود.

این افزایش ناگهانی پس از آن روی داد که پی‌پل، شرکت فعال در حوزه پرداخت که بیش از ۳۴۶ میلیون کاربر فعال در سرتاسر جهان دارد، اعلام کرد که درصدد است ارزهای دیجیتال را به منبع تأمین مالی برای خرید از بیش از ۲۶ میلیون فروشنده خود در سرتاسر جهان تبدیل کند.

قرار است در ابتدا بیت کوین، اتر، بیت کوین کش و لایت کوین به فهرست ارزهای مورد پشتیبانی پی‌پل افزوده شوند.

گفتنی است انتشار اطلاعیه پی‌پل مبنی بر پشتیبانی از ارزهای دیجیتال، روحی تازه به بازار ارزهای دیجیتال دمید و این ارزهای نوظهور را یک گام به جریان اصلی مالی جهان نزدیک‌تر کرد.

بیت کوین، اتر و بیت کوین کش نیز هر یک طی شبانه‌روز گذشته به‌ترتیب با رشدی ۴.۷۱، ۴.۴۸ و ۶.۱۳ درصدی مواجه شدند.

اگرچه لایت کوین در این میان توانست رشد دو رقمی را به ثبت برساند، اما در مقایسه با بیت کوین، نقدپذیری کمتری دارد؛ از این رو، افزایش درخواست‌ها برای خریداری آن به افزایش بیشتر بهای آن انجامیده است.

ملتم دمیروز (Meltem Demirors)، معاون ارشد فروش کوین‌شیرز (CoinShares) طی مصاحبه‌ای با کوین‌دسک گفته است:

بازار لایت کوین به‌گونه‌ای است که میزبان شمار معدودی از خریداران و فروشندگان است و بخش عمده‌ای از معاملات آن به‌صورت آنی انجام می‌شود، بنابراین معامله‌گران، دستاویز چندانی برای بروز احساسات صعودی خود نسب به آن در اختیار ندارند.

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا