اقتصاددیجیتالدولت دیجیتال

ایجاد کمیته اقتصاد دیجیتال در کمیسیون اقتصادی مجلس پیگیری می‌شود

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس از پیگیری موضوع تشکیل کمیته تخصصی اقتصاد دیجیتالی در ذیل این کمیسیون در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش اقتصاد الکترونیکی به نقل از پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، مسلم صالحی با اشاره به نامه اخیر تعدادی از فعالان حوزه فاوا مبنی بر لزوم تشکیل کمیسیون تخصصی این حوزه در مجلس، گفت: پیرو طرحی که در کمیسیون اقتصادی مطرح شده، پیگیر موضوع تشکیل کمیته اقتصاد دیجیتال در خانه ملت هستیم.

وی افزود: شیوع ویروس کرونا در چند ماه اخیر، آزمون خوبی بود تا کمرنگ شدن اقتصاد سنتی و جایگزینی اقتصاد دیجیتال به جای آن را شاهد باشیم و متوجه این موضوع شویم که اگر همچنان روی اقتصاد سنتی مقاومت کنیم، بازنده میدان خواهیم بود. کما اینکه در برهه زمانی اخیر، شاهد این مساله بودیم که شرکت‌های مبتنی بر وب، نه تنها متضرر نشدند، بلکه باعث سودآوری، کارآفرینی، پویایی و افزایش رقابت در بین فعالان این حوزه نیز شدند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: نتایج به دست آمده از این تحول سبب شد تا حساسیت ویژه‌ای در خصوص اهمیت نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات در بین سطوح مختلف جامعه، به وجود آید و تلنگری شود تا دقیق‌تر و تخصصی‌تر از قبل، به دغدغه‌ها و خلاءهای قانونی این حوزه ورود کنیم.

صالحی با بیان اینکه مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در موضوعات مختلف از کارشناسان مربوط به آن حوزه استفاده می‌کند، خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد در حوزه فاوا نیز باید به سراغ فعالان و متخصصان این حوزه رفت لذا با توجه به اینکه ورود ابتدایی کمیسیون اقتصادی مجلس به موضوع اقتصاد دیجیتال مربوط می‌شود و پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان یکی از مجموعه‌های وابسته به وزارت ICT به صورت تخصصی، روی این موضوع پژوهش داشته است، اعضای آن می توانند نقش کمک کننده ای در بررسی طرح‌های علمی و تحقیقاتی این حوزه داشته باشند.

وی گفت: کمیسیون اقتصادی مجلس به منظور تسریع در روند رسیدگی و تصمیم‌گیری نهایی، از نقش تخصصی پژوهشی پژوهشگاه ICT برای تشکیل کمیته اقتصاد دیجیتال استقبال می‌کند.

محتوی دیگر از توسعه اقتصاد دیجیتال کشور در اقتصاد الکترونیکی:

روحانی: ورود شرکت‌های فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال به بورس تسهیل شود
۵G بسترساز توسعه کسب‌وکارهای جدید است
شبکه بانکی به توسعه اقتصاد دیجیتال کمک کند
ایمیل ایرانی با هدف ارتقای امنیت داده‌ها پیاده‌سازی شد
ایرانسل به استقبال همکاری با ارائه‌دهندگان محتوای داخلی رفت
قوه قضائیه هوشمند می شود / آیین رونمایی از ۳۰ سامانه جدید الکترونیکی قوه‌قضاییه با حضور آیت الله رئیسی برگزار شد

محتوی بیشتر از تشکیل کمیسیون فناوری اطلاعات فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال در پایگاه خبری اقتصاد الکترونیکی:

نمایندگان مجلس خواستار تشکیل کمیسیون فناوری اطلاعات فضای مجازی و اقتصاد دیجیتال شدند
ماموریت جدی مجلس یازدهم تشکیل کمیسیون فناوری اطلاعات است
تشکیل کمیسیون ICT در مجلس با قید فوریت دنبال شود
اقدام برای تشکیل کمیسیون دائمی فضای مجازی در مجلس
تشکیل کمیسیون فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال مجلس شورای اسلامی

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا