خانه / فین‌تک / بانکداری‌دیجیتال / ارز دیجیتال بانک مرکزی(CBDC) / ایران پیش قدم تاسیس بانک رمزارزی شد
ایران پیش قدم تاسیس بانک رمزارزی شد

ایران پیش قدم تاسیس بانک رمزارزی شد

مدیر خانه بلاکچین ایران از برگزاری یک رویداد اقتصادی در مهرماه سال جاری با مشارکت ۲۶ کشور از کشورهای پیمان شانگهای، حوزه CIS و حوزه خلیج‌فارس با عنوان اسکوکواکس در کشورمان خبر داد. هدف اصلی از اجرای این رویداد، ایجاد یک بانک فرامرزی و یک واحد پولی دیجیتال مشترک به‌منظور همکاری‌های بیشتر و بی‌اثرسازی تحریم‌هاست.

علی پاک‌باختگان زنجانی اضافه کرده است که در این رویداد، ایجاد سامانه‌ای با کارکرد مشابه سوئیفت برای تسهیل تعاملات تجاری کشورهای تحریم‌شده از سوی غرب، در دستور کار قرار دارد. وی ضمن برشمردن مزایای صنعت ارزهای دیجیتال، به‌ویژه رفع محدودیت‌هایی که دولت‌ها و نهادهای بالادستی مالی می‌توانند بر تعاملات تجاری ایجاد کنند، گفته است که اولین نماینده بخش خصوصی که برای این همکاری‌ها اعلام آمادگی کرده، از کشور روسیه است.

زنجانی اضافه کرده که روسیه به‌تازگی به جمع کشورهای تحریم‌شده از سوی آمریکا و غرب پیوسته و ابراز امیدواری کرده است که بتواند از تجارب ۴۳ ساله ایران استفاده کند. در عوض تجار ایرانی نیز می‌توانند صادرات خود به این کشور را به سهولت و به میزان بیشتری انجام دهند. وی کاهش هزینه‌های کالاهای تحریم‌شده را نیز از نتایج همکاری‌های پیش رو در این رویداد عنوان کرده است.

منبع: خانه بلاک‌چین

حتما ببینید

مروری بر ارز دیجیتال بانک مرکزی نیجریه

مروری بر ارز دیجیتال بانک مرکزی نیجریه

حسین عسکری با توجه به اندازه اقتصاد و جمعیت نیجریه، پذیرش ارز دیجیتال بانک مرکزی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.