خانه / فین‌تک / ارزدیجیتال / بانک مرکزی ژاپن عملیات آزمایشی یِن دیجیتال را اجرایی می‌کند
بانک مرکزی ژاپن عملیات آزمایشی یِن دیجیتال را اجرایی می‌کند

بانک مرکزی ژاپن عملیات آزمایشی یِن دیجیتال را اجرایی می‌کند

بانک مرکزی ژاپن به منظور ارزیابی چگونگی عملکرد یِن دیجیتال ار نقطه نظر فنی، به طور کنترل شده عملیات آزمایشی استفاده از رمزارزملی خود را اجرا می‌کند.

به گزارش اقتصاد الکترونیکی به نقل از کریپتو نیوز، بانک مرکزی ژاپن اعلام کرد که عملیات «اثبات مفهوم» رمزارز ملی خود را آغاز خواهد کرد و هدف از آن این است تا پیش از ادامه فرآیند، عملکرد ارز دیجیتال را در محیطی کنترل شده به بوته آزمایش بگذارد.

بانک مرکزی ژاپن هدف خود را از این اقدام در گزارش مربوط به امکان پذیر بودن این عملیات روشن کرده است؛ گزارشی که به وضوح از تمایل این نهاد برای همکاری نزدیک با سایر بانک‌های مرکزی پیشرو در حوزه رمزارزملی عنوان کرده است.

نشریه ژاپنی کوین پست با اشاره به اینکه بانک مرکزی ژاپن موضع خود را در خصوص صدور رمزارز ملی تغییر نداده است، نوشت که این نهاد در نظر دارد تا با موسسات مالی خصوصی و شرکت‌های پرداخت در خصوص حل مشکلات فنی مربوطه همکاری کند.

تسریع عملیات رمزارز ملی کره جنوبی در پاسخ به پیشرفت سریع چین

منابع نزدیک به صنعت فناوری و دارایی کره جنوبی اعلام کرده اند که بانک مرکزی کره جنوبی عملیات رمزارز ملی خود را به عنوان پاسخی به پیشرفت سریع چین در رابطه به صدور یوآن دیجیتال، تسریع بخشیده است.

براساس گزارش‌ها چن عملیات آزمایشی صدور یوآن دیجیتال را در پنج شهر این کشور آغاز کرده است. توکیو نیز همچون سئول، به عقب افتادن از پکن در حوزه فناوری اطلاعات عادت ندارد، اما شواهد حاکی از آن است که پیشرفت‌های چین در حوزه بلاک چین و رمزارزملی، کره جنوبی و حالا ژاپن را مجبور به اقدام کرده است.

نرخ وفق پذیری بهتر ژاپن با ارزهای دیجیتال نسبت به سایر کشورها

با وجود ادعاها مبنی بر اینکه نرخ وفق پذیری ژاپن با ارزهای دیجیتال نسبت به سایر کشورها بهتر و یا در بدترین حالت مشابه سایر نقاط جهان است، اما توکیو همچنان به وابستگی به پول نقد مشهور است و بسیاری از شهروندان قدیمی آن همچنان بیشتر معاملات خود را از طریق پول نقد انجام می‌دهند.

بانک مرکزی ژاپن اوایل سال جاری اعلام کرد که به همراه بانک مرکزی اروپا در مرحله پنجم پروژه‌ای مشترک موسوم به پروژه استلا قرار دارد؛ پروژه‌ای مرتبط با رمزارز ملی و سایر دارایی‌های دیجیتال بر مبنای فناوری دفتر کل توزیع شده.

آنچه در مورد ارز دیجیتال چین در اقتصاد الکترونیکی می‌خوانیم:

چین اولین کشور صادر کننده ارز دیجیتال جهان خواهد شد
رونق بازار دیجیتال چین
تصمیم چین برای بکارگیری ارز دیجیتال
توسعه پول دیجیتال بانک مرکزی چین، تهدیدی برای دلار آمریکا
چین ارز مجازی دولتی مبتنی بر یوآن راه‌اندازی کرد/ پرداخت حقوق کارکنان با ارز مجازی
یوآن مجازی؛ پاسخ دولت چین به کرونا و دلار !
ارز دیجیتالی چین رقیب جدید دلار؟

حتما ببینید

بزرگ‌ترین پلت‌فرم ارزهای رمزنگاری جهان مجوز گرفت

بزرگ‌ترین پلت‌فرم ارزهای رمزنگاری جهان مجوز گرفت

بایننس، بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، تایید اولیه را از بانک مرکزی بحرین دریافت کرده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *