صرافی ارز دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کراکن بانک خود را راه‌اندازی می‌کند

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند
محمدامین علی‌زاده

صرافی رمز ارزی کراکن (Kraken) راه‌اندازی بانک کراکن را در دستور کار خود قرار داده است. این صرافی با وجود داشتن یک فضای نظارتی چالش برانگیز و بسته شدن خدمات استیکینگ آن چین خود برای مشتریان آمریکایی، به منظور تسویه اتهامات کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مبنی بر نقض قوانین اوراق بهادار، برنامه‌های خود را برای راه اندازی بانک کراکن ادامه می‌دهد.

بانک کراکن راه اندازی می‌شود

به گزارش د بلاک، مارکو سانتوری (Marco Santori)، مدیر ارشد حقوقی کراکن در یک پادکست به فرانک چاپارو (Frank Chaparro) از نشریه دِ بلاک گفت: «بانک کراکن قرار است به زودی راه اندازی شود. ما قرار است بانک خود را ایجاد کرده و به بانک‌های وال استریت متصل شویم.»

با این حساب، یک بانک جدید از بخش ارزهای دیجیتال متولد خواهد شد. آن هم در زمانی که این اکوسیستم دورانی پر فراز و نشیب را با پیامدهای گسترده سقوط FTX پشت سر می‌گذارد. اقدامات اجرایی متعددی در چند هفته گذشته باعث شده است عدم اطمینان افراد جامعه نسبت به رمز ارزها افزایش یابد.

  اقتصادالکترونیکی آخرین و به روزترین محتوی در ارزدیجیتال

گری گنسلر (Gary Gensler)، رئیس SEC در ماه گذشته گفت که کراکن به دلیل خدمات استیکینگ خود و نقض قوانین این نهاد باید ۳۰ میلیون دلار جریمه پرداخت کند. این مسئله‌ای است که همه‌ی کاربران و فعالان این حوزه باید به آن توجه کنند.

سانتوری از بحث در مورد تسویه حساب با SEC خودداری کرد. اما گفت که استیکینگ درصد کمی از درآمد کراکن بوده است. کراکن هیچ یک از اتهامات موجود در این شکایت را نه می‌پذیرد و نه رد کرده است.

او گفت: «البته این مسئله به طور چشمگیری بر ترکیب محصولات ما در ایالات متحده تأثیر می‌گذارد. این واقعاً نشان دهنده یک وضعیت بسیار ناگوار است. ما یک محیط نظارتی داریم که اساساً کاربران را مجبور به استفاده از صرافی‌های خارج از کشور می‌کند که با کمال میل کسب و کار آنها را با همان VPN می‌پذیرند.»

احتیاط بیشتری در فضا رمز ارزها جاری شده است

با توجه به تعطیلی بانک دوستدار اکوسیستم ارزهای دیجیتال یعنی سیلور گیت (Silvergate) و شبکه صرافی سیلور گیت که به طور گسترده در میان مشکلات مربوط به سرمایه‌گذاری مورد استفاده قرار می‌گرفت، سانتوری گفت که روابط بانکی کراکن ایمن است و این صرافی دارای شرکای متنوعی از بانک‌ها در سراسر جهان است. وی هشدار داد که محتاط بودن بیش از حد در مسائل بانکی می‌تواند نوآوری را در این بخش خفه کند.

مدیر ارشد حقوقی صرافی کراکن افزود: «ما در حال بازگشت به دورانی هستیم که بانک‌ها نسبت به افتتاح حساب‌هایشان بسیار محتاط هستند. وال استریت خوب خواهد شد. کراکن و کوین بیس خوب خواهند شد. اما پسر یا دختری که ایده جدیدی در مورد چگونگی ایجاد زیرساخت‌های اقتصاد رمز ارزها دارد، در چند سال آینده مسیر بسیار سختی خواهد داشت.»

سانتوری گفت که فکر نمی‌کند یک سرکوب توطئه‌ آمیز در حوزه ارزهای دیجیتال در ایالات متحده وجود داشته باشد. با این وجود، او گفت که با شروع رقابت ریاست‌ جمهوری در این کشور، این موضوع می‌تواند به خوراک مناظرات انتخاباتی تبدیل شود.

وی در پایان اشاره داشت کرد که مطمئناً هیچ گروه ضد رمزارزی وجود ندارد که هر هفته در اتاقی به صورت مخفیانه در واشنگتن دی سی گرد هم بیاید. اما گروهی از قانون‌گذاران هستند که همین احساس را در مورد ارزهای دیجیتال دارند. مدیر کراکن بر این باور است که آن‌ها اساساً به یک چیز اعتقاد دارند. اینکه آنچه امروز مفهوم رمز ارز دارد، مهم است. بای این حال، آن‌ها به نظر نسبت به آینده‌ این حوزه بی‌توجه هستند.

منبع: فکت‌کوینز

“فناوری هوشمند” رسانه تخصصی انقلاب صنعتی چهارم

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا