خانه / فین‌تک / ارزدیجیتال / صرافی ارز دیجیتال / بایننس برنامه کارمزد صفر معاملات بیت کوین را پایان می‌دهد
بایننس برنامه کارمزد صفر معاملات بیت کوین را پایان می‌دهد

بایننس برنامه کارمزد صفر معاملات بیت کوین را پایان می‌دهد

صرافی بایننس، پلتفرم معاملاتی مطرح در فضای ارزهای دیجیتال به‌تازگی اعلام کرده است که اصلاحات و تغییراتی را در برنامه کارمزد صفر معاملات بیت کوین خود اعمال می‌کند. تصمیمی که از دید کارشناسان می‌تواند باعث اصلاح گسترده در بازار شود. در ماه مارس بایننس اقدامی مشابه را انجام داد و در پی آن شاهد کاهش حجم ۹۰ درصدی معاملات و تأثیر گسترده بر بازار بودیم.

اصلاح برنامه کارمزد صفر معاملات بیت کوین

به نقل از Cryptointelligence، بیانیه رسمی بایننس روز ۲۴ اوت منتشر شد و در آن صرافی اشاره داشت که برنامه معاملات بیت کوین با کارمزد صفر خود را به‌روزرسانی می‌کند و از تاریخ ۷ سپتامبر در پلتفرم اجرایی خواهد کرد. باید اشاره داشت که تمرکز صرافی بر اصلاح مدل کارمزد برای جفت ارزهای بیت کوین در مقابل TUSD در معاملات اسپات و مارجین است.

در گذشته تریدرهای بایننس اعم از سفارش سازها و سفارش‌گیرنده‌ها می‌توانستند از تراکنش‌های بدون کارمزد در معاملات TUSD لذت ببرند. اکنون اما صرافی قصد دارد در به‌روزرسانی جدید خود کارمزد استانداردی را برای گیرنده‌ها اعمال کند. باید اشاره داشت که میزان این کارمزد به سطح VIP کاربران بستگی خواهد داشت.

باید اشاره داشت که علیرغم این به‌روزرسانی، کاربران همچنان در حالت سفارش ساز در معاملات اسپات و مارجین بیت کوین در مقابل TUSD با کارمزد صفر سر و کار خواهند داشت. در پی این تغییرات، علاوه بر این حجم معاملات مربوط به جفت معاملاتی BTC/TUSD در معاملات اسپات و مارجین اکنون در محاسبات ردیف VIP و برنامه‌های مختلف ارائه‌دهنده نقدینگی لحاظ می‌شود.

همچنین بر اساس بیانیه بایننس، تخفیفات BNB، تخفیفات ارجاعی و دیگر تنظیمات مربوط به کارمزدها نیز دوباره در حجم معاملات بیت کوین و TUSD اعمال خواهد شد. قابل‌ذکر است که علیرغم تغییرات و اصلاحاتی که به آن‌ها اشاره شد، کاربران همچنان می‌توانند در بخش سفارش گیر و سفارش ساز از طریق معاملات FDUSD و بیت کوین از کارمزد صفر بهره‌مند باشند.

با این حال، از آنجایی که TUSD یکی از اصلی‌ترین استیبل کوین‌های بایننس برای معاملات است، اصلاح برنامه و اضافه شدن کارمزد به معاملات آن در مقابل بیت کوین می‌تواند دور جدیدی از فروش گسترده در بازار را ایجاد کند. داده‌ها نشان می‌دهند که این استیبل کوین نزدیک به ۱۱% از حجم معاملات صرافی را تشکیل می‌دهد. به نظر می‌رسد تلاش بایننس برای تغییر توجه کاربران از TUSD به استیبل کوین کمتر شناخته شده FDUSD است. تصمیم ریسکی که می‌تواند تبعات گسترده‌ای به همراه داشته باشد.

منبع: فکت‌کوینز

حتما ببینید

بلاکچین بیس (Base)، مجرایی برای انتقال دارایی‌ها

پروژه‌ی جدید صرافی کوین بیس: بلاکچین بیس (Base)، مجرایی برای انتقال دارایی‌ها

ساناز جلالزهی صرافی کوین بیس در فوریه‌ی ۲۰۲۳ از یک پروژه هوشمندانه رونمایی کرد: بلاکچین بیس (Base)، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *