خانه / دولت دیجیتال / با مهیا بستر دولت الکترونیک؛ ورود ۱۴ میلیون ایرانی به بازارهای مالی
با مهیا بستر دولت الکترونیک؛ ورود ۱۴ میلیون ایرانی به بازارهای مالی

با مهیا بستر دولت الکترونیک؛ ورود ۱۴ میلیون ایرانی به بازارهای مالی

رئیس شورای اجرایی فناوری اطلاعات گفت: با مهیا شدن بستر دولت الکترونیکی توسط وزارت ارتباطات و غیرحضوری انجام شدن کارهای مربوط به سهام عدالت، ۱۴ میلیون ایرانی به بازارهای مالی اضافه شدند.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد الکترونیکی به نقل از ایرنا؛ «رضا باقری اصل» رئیس شورای اجرایی فناوری اطلاعات گفت: طبق مصوبات جلسه سیزدهم شورای اجرایی فناوری اطلاعات و دستور رئیس جمهوری برای الکترونیکی شدن ۱۰ محور از خدمات دستگاه‌های اجرایی، با همراهی سازمان خصوصی سازی، وزارت اقتصاد،  سازمان بورس و اوراق بهادار و بستر یکپارچه دولت الکترونیک که توسط وزارت ارتباطات ایجاد شده امکان آزادسازی سهام عدالت برای بیش از ۱۳میلیون و ۶۴۰ هزار نفر از متقاضیان تا تاریخ هشتم خرداد فراهم شد.

وی افزود: این تعداد اکنون در حال افزایش است و با تسهیل دسترسی الکترونیکی و غیر حضوری فراهم شده، تعداد بیشتری از هموطنان تقاضای آزادسازی سهام داشته‌اند و تعداد آن‌ها طبق آخرین آماری که دارم به ۱۴ میلیون نفر رسیده است.

او گفت: فرآیند به این صورت است که افراد با مراجعه به سایت سهام عدالت در صورتی که درخواست آزادسازی سهم عدالت خود را داشته باشد، کافیست شماره ملی مربوط خود را وارد کرده و به پرتفوی ((سبد سهام)  سهام عدالت خود دسترسی پیدا کند. این کاری بود که با زیرساخت یکپارچه دولت الکترونیک به اجرا رسیده و مردم نیازی به مراجعه حضوری به هیچ جایی ندارند.

امروز ۳.۸ میلیون نفر بعد از طی کردن مراحل احراز هویت توانستند پرتفوی سهام عدالت را مشاهده و بر اساس مقررات موجود، سهام را در بسترهای دیگری که فراهم شده بفروشند یا به آن اضافه کنند.

او در پایان تاکید کرد: این کار موجبات توسعه بازارهای مالی کشور را فراهم می‌کند. این اقدام می‌تواند ۱۴ میلیون نفر را به فعالین بازارهای مالی کشور اضافه کند و تامین مالی خوبی را برای تولید کشور به همراه داشته باشد.

محتوی مرتبط با استارتاپها و بورس در اقتصاد الکترونیکی:

تاب‌آوری غول‌های تکنولوژی در توفان کرونایی بورس
چهار شرکت استارت آپی در مسیر ورود به تابلوی بورس
میلاد منشی پور: «تپسی» وارد فرابورس می شود
نفوذ فناوری دیجیتال به صنایع بیشتر می شود

حتما ببینید

رضا شیرازی فعال دیجیتال مارکتینگ

کانال‌های دیجیتال مارکتینگ در ایران فیلتر است

بازاریابی آنلاین در ایران نه تنها بهبود پیدا نکرده بلکه سقوط کرده است رضا شیرازی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *