امنیت اطلاعاتاینترنت و شبکه اطلاعات

بومی‌سازی تجهیزات امنیت اطلاعات از سوی محققان کشور

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای ارائه راهکارهای مطمئن برای تأمین امنیت اطلاعات، ارتباطات و تبادلات الکترونیکی محصولاتی را در زمینه زیرساخت کلید عمومی (PKI)، احراز هویت و هویت‌سنجی دیجیتال و امضای دیجیتال ارائه کرد.

علی‌محمد میرخانی، مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان گفت: ما در این شرکت دانش‌بنیان ارائه خدمات گوناگون در حوزه‌های زیرساخت کلید عمومی (PKI)، احراز هویت و هویت‌سنجی دیجیتال و ارائه راه‌کارهای مطمئن برای تامین امنیت اطلاعات، ارتباطات و تبادلات الکترونیکی را در دستور کار خود قرار داده‌ایم و در زمینه طراحی و توسعه محصولات، خدمات و راهکارهای نوین مبتنی بر رمزنگاری، امضای دیجیتال، گواهی‌های الکترونیکی، توکن امضای دیجیتال پارس‌کی، سخت‌افزارهای امنیتی و راه‌اندازی زیرساخت کلید عمومی، فعالیت داریم.

وی خاطر نشان کرد: محصول ParsVPN شرکت ما برای برقراری ارتباط امن کاربر با شبکه‌ای خصوصی در بستر یک شبکه عمومی و همچنین رفع مشکلات احراز هویت کاربر، حفظ محرمانگی و جامعیت اطلاعات در حال انتقال، طراحی شده است. این نرم‌افزار گواهی تاییدیه فنی از شورای عالی انفورماتیک دریافت کرده است.

میرخانی، توکن هوشمند امضای دیجیتال پارس‌کی را ماژول رمزکننده‌ای با رابط USB دانست و یادآور شد: این ماژول تلفیقی از امنیت، کارآیی، کاربری آسان، قابلیت حمل و صرفه اقتصادی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. پارس‌کی به صورت مستقل و بدون نیاز به سخت‌افزارهای اضافی مانند کارت‌خوان، قابل استفاده است و امکان تولید کلیدهای متقارن و نامتقارن، انجام عملیات رمزنگاری و امضای دیجیتالی به صورت On-Board در آن وجود دارد.

بر اساس اعلام معاونت علمی ریاست‌جمهوری، وی ادامه ‌داد: سامانه احراز هویت شرکت ما هم  سرویس‌های احراز هویت و امضای دیجیتال مبتنی بر PKE را ارائه می‌دهد. در این سامانه تنها با یکبار احراز هویت، کاربر می‌تواند از تمامی سامانه‌های سازمان بدون نیاز به احراز هویت مجدد استفاده کند. همچنین، مدیریت کاربران یکپارچه مشکلات مربوط به سرپرستی سامانه‌ها را به صورت چشمگیری کاهش می‌دهد. با تعریف یک کاربر، دسترسی کاربر در تمامی سامانه‌ها به‌صورت خودکار ایجاد می‌شود و با حذف دسترسی، در تمامی سامانه‌ها از ورود کاربر جلوگیری خواهد شد.

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا