اقتصاددیجیتال

تأکید وزرای اقتصاد «شانگهای» بر توسعه اقتصاد دیجیتال

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوزدهمین اجلاس وزرای اقتصاد کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در قالب کنفرانس ویدیویی برگزار شد.

به گزارش اقتصاد الکترونیکی به نقل از فارس ، نوزدهمین اجلاس وزیران اقتصاد کشورهای  «شانگهای» در قالب کنفرانس ویدیویی برگزار شد.

توسعه فعالیت شانگهای با هدف غلبه بر عواقب اجتماعی، تجاری و اقتصادی پاندمی کووید- ۱۹ و جلوگیری از تاثیر منفی آن بر امنیت و ثبات منطقه و جهان از وظایف اولویت‌داری بود که طی این نشست بر آن تمرکز شد.

«عبدالرحمان عبدالرحمان زاده» معاون وزارت توسعه اقتصادی و تجارت تاجیکستان طی این اجلاس اقدامات به موقع دولت برای کاهش تاثیر منفی پاندمی کرونا به اقتصاد ملی این کشور را موثر خواند.

وی گفت: شاخص‌های موجود نشان می‌دهد که اجرای به موقع اقدامات ضد بحرانی منجر به افزایش تولید ناخالص داخلی طی ۹ ماه سال جاری شده و ۴.۲ درصد بوده است.

طی این اجلاس طیف گسترده‌ای از مسائل توسعه بیشتر همکاری‌های اقتصادی منطقه‌ای مورد بررسی و پیرامون وضعیت و دورنمای توسعه اقتصاد دیجیتال، همکاری‌های تجاری و سرمایه گذاری در فضای سازمان همکاری شانگهای بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

شرکت کنندگان این نشست همچنین آمادگی خود را برای ادامه همکاری در زمینه‌هایی مانند تجارت و سرمایه گذاری ، حمل و نقل و تدارکات ، گردشگری ، کشاورزی و صنعت ، انرژی، فناوری اطلاعات و ارتباطات ابراز داشتند.

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا