اقتصاددیجیتالفین‌تک

تاکید حاجی دلیگانی بر ضرورت توسعه زیرساخت‌های الکترونیکی بورس

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده مردم شاهین شهر مبنی بر ضرورت افزایش توسعه زیرساخت‌های الکترونیکی بورس گفت: این موضوع ضرورت دارد و مسئولان کارهایی در این خصوص انجام داده‌اند تا ظرفیت برای کسانی که می‌خواهند با هزینه کم سرمایه گذاری کنند توسعه پیدا کند.

حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: شما چندین بار در خصوص نقش مجلس و بیانیه گام دوم دستوراتی دادیم. مرکز پژوهش‌ها باید به دقت مطالبی را تهیه کند و به مجلس بیاورد تا نقش ما مشخص شود. مجلس دهم رو به اتمام است ولی هنوز اقدامی در این خصوص انجام نشده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به حاجی دلیگانی گفت: مرکز پژوهش‌ها گزارش‌هایی در این خصوص تهیه کرده و به مجلس فرستاده اما این موضوع باید در مجلس بعدی مورد بررسی قرار بگیرد؛ چرا که این گزارش‌ها باید به کمیسیون‌ها ارجاع شده و به دقت بررسی شود چرا که زمان زیادی می‌گیرد.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس در ادامه تذکر شفاهی خود در مورد بازار بورس، گفت: زیرساخت‌های بورس در گذشته ۸۰ هزار بوده که طی چند سال اخیر به ۱۸۰ هزار نفر افزایش پیدا کرده اما هم اکنون دو میلیون نفر در حال ثبت معامله هستند. زیرساخت‌های بورس از نظر الکترونیک باید توسعه پیدا کند که در آینده با آزادسازی سهام عدالت دچار مشکل نشویم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این گفته حاجی دلیگانی اظهار کرد: نکته شما درست است، مسئولان فکرهایی در این خصوص کرده‌اند که ظرفیت را ارتقاء بدهند؛ چرا که خیلی افراد می‌خواهند با دو یا سه میلیون سهام خرد بخرند و بتوانند در این حوزه سرمایه گذاری کنند.

ایسنا

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا