خانه / توکن‌های غیر مثلی (NFT) / ترامپ بار دیگر در بازار NFT خبرساز شد، ماجرا چیست؟
ترامپ بار دیگر در بازار NFT خبرساز شد، ماجرا چیست؟

ترامپ بار دیگر در بازار NFT خبرساز شد، ماجرا چیست؟

امیر موسوی

دنیای توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) با افزایش غیرمنتظره قیمت‌ها غریبه نیست و انتشار اخیر عکس رئیس جمهور سابق ایالات متحده، دونالد ترامپ، به عنوان بخشی از پرونده حقوقی او در جورجیا، به افزایش قابل توجهی در ارزش NFT‌ هایی که تصویر او را نشان می‌دهد، دامن زده است.

NFT هایی از دونالد ترامپ، که در دسامبر ۲۰۲۲ معرفی شدند، افزایش قابل توجهی از ارزش را تجربه کردند. به طور خاص، قیمت کف این NFT ها در بازار OpenSea بیش از ۶۲ درصد در یک بازه زمانی کوتاه افزایش یافت و از ۰.۱۳۸ به ۰.۲۲۴ اتریوم (ETH) جهش کرد.

حضور دونالد ترامپ در رسانه‌های اجتماعی از زمان ممنوعیت او از توییتر که اکنون X نامیده می‌شود نسبتاً محدود بوده است. پرونده حقوقی علیه ترامپ در جورجیا ادعا می‌کند علیرغم شکست در مقابل جو بایدن، او و ۱۸ تن از همکارانش بخشی از یک طرح با هدف لغو نتایج انتخابات ۲۰۲۰ بودند. ترامپ در ۲۴ آگوست تسلیم مقامات شد و متعاقباً با وثیقه ۲۰۰ هزار دلاری آزاد شد.

جالب اینجاست که در حالی که ترامپ در گذشته علناً نسبت به ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین ابراز تردید کرده بود، گزارش اخیر نشان داد که او بیش از ۲.۸ میلیون دلار در کیف پول خود اتریوم دارد. این نشان می‌دهد که ترامپ علی‌رغم ملاحظات عمومی، علاقه شخصی به ارزهای دیجیتال دارد.

از آنجایی که ترامپ همچنان پیشتاز نامزدی حزب جمهوری‌‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ است، برخی از نامزدها شروع به دادن وعده‌های مرتبط با رمزارزها کرده‌اند.

به عنوان مثال، ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا که یکی از نامزدهای برجسته پشت ترامپ است، متعهد شده است که در صورت انتخاب شدن، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را ممنوع خواهد کرد.

به طور کلی همگرایی سیاست، مسائل حقوقی و فضای ارزهای دیجیتال به ویژه در زمینه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۴ و بحث‌های جاری پیرامون ارزهای دیجیتال و چارچوب‌های نظارتی، به طور فزاینده‌ای مشهود است.

منبع: رمزارزنیوز

حتما ببینید

NFT فیجیتال چیست؟ تلفیق ماهیت دیجیتالی و فیزیکی

NFT فیجیتال چیست؟ تلفیق ماهیت دیجیتالی و فیزیکی

امیرمحمد شریفی NFT فیجیتال فراتر از موارد استفاده NFT‌ها، محصولات دنیای واقعی را با تکیه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *