خانه / فین‌تک / ارزدیجیتال / استخراج ارز دیجیتال / استخراج‌کنندگان تسلیم شده‌اند، سرمایه‌گذاران ادامه می‌دهند
استخراج‌کنندگان تسلیم شده‌اند، سرمایه‌گذاران ادامه می‌دهند

استخراج‌کنندگان تسلیم شده‌اند، سرمایه‌گذاران ادامه می‌دهند

پوریا مالکی‌فرد

تحقیقات اخیر بر پایه داده‌های درون‌زنجیره‌ای حاکی از آن است که احتمالاً استخراج‌کنندگان بیت کوین از بازگشت روند بازار ناامید شده‌اند و تنها نهنگ‌ها، بار اصلی خرید بیت کوین را به دوش می‌کشند.

به گزارش کوین تلگراف، نتایج این تحلیل‌ها خبر از احتمال بالای وقوع کاپیتالاسیون استخراج کنندگان بیت کوین می‌دهد. کاپیتالاسیون هنگامی رخ می‌دهد که سرمایه‌گذاران ایمان خود به بازار را از دست داده و فشار فروش شدیدی در بازار نزولی ایجاد شود.

جولیو مورنو (Julio Moreno)، تحلیل‌گر ارشد شرکت تحلیل داده‌های کریپتوکوانت (CryptoQuant)، امروز اشاره کرد که ممکن است در کف قیمت بیت کوین باشیم و این روند نیز به اتمام رسیده باشد.

تسلیم‌شدن استخراج‌کنندگان نشانه‌ای بر رسیدن به کف قیمت

شرایط برای استخراج‌کنندگان بیت کوین نسبت به مارس ۲۰۲۰ (فروردین ۱۳۹۹) بسیار عوض شده است و آنان در حال حاضر از آن وضعیت پر سود، به این وضعیت کاهش مستمر حاشیه سود خود رسیده‌اند.

بر اساس داده‌ها رسیدن به قیمت ۱۷,۶۰۰ دلار یعنی بیت کوین از اوج قیمتی خود در نوامبر (آذر ماه) سقوطی ۷۰ درصدی داشته است. این امر به تعدادی از فعالان این بازار صدمات جدی وارد کرده و همین امر باعث شده است که حجم زیادی از ارزهای دیجیتال از کیف پول‌های استخراج‌کنندگان به صرافی‌ها روان شود.

بر اساس نظر تحلیل‌گران کریپتوکوانت اگر به سابقه تاریخی نمودار قیمت بیت کوین بنگریم، درمیابیم که وقوع این ناامیدی، مقدمه‌ای بر آخرین مراحل فروش بیت کوین بوده است.

مونرو در این باره می‌افزاید: داده‌های ما حاکی از آن هستند که یک کاپیتالاسیون استخراج‌کنندگان رخ داده است. این اتفاق در چرخه‌های قبلی معمولا پیش از سقوط بازار رخ می‌داد.

طی ماه جاری استخراج‌کنندگان با شدت مشغول فروش ارزهای دیجیتال خود بوده‌اند. حساب توییتر بیت کوین وضعیت فعلی را با عبارتی چون «استخراج‌کنندگان ارزهای دیجیتال خود را تخلیه می‌کنند» توصیف کرده است.

کی یانگ جو (Ki Young Ju)، مدیر عامل کریپتوکوانت، هفته گذشته در یک تاپیک توییتری افزود: بودن یا نبودن! مساله استخراج‌کنندگان در حال حاضر این است.

وضعیت فعلی به شدت بغرنج است اما اکثر استخراج‌کنندگان هم‌چنان در بازار فعال هستند و موید این گفته این است که معیارهای اصلی شبکه تنها اندکی نسبت به بالاترین رکورد سختی شبکه یعنی مقدار ۳۰ تریلیون، کاهش یافته است.

تحقیقات: استخراج‌کنندگان تسلیم شده‌اند، سرمایه‌گذاران ادامه می‌دهند
معیارهای فاندامنتال شبکه بیت کوین

علائق خریداران مبهم است

با این وجود، هنگامی که قصد بررسی وضعیت سایر دارندگان بزرگ بیت کوین به غیر از استخراج‌کنندگان را داشته باشیم، درمیابیم که دورنمای شفافی از وضعیت مشخص نیست.

پس از آن‌‌که نهنگ‌ها در محدوده ۱۹,۰۰۰ دلار دست به حمایت از بیت کوین زدند، حال مدیرعامل کریپتوکوانت خبر از ورود خریداران نهادی جدید با خرید حجم‌های بالا، در بازار ارزهای دیجیتال می‌دهد.

کی خاطر نشان می‌سازد که جریان خروجی از صرافی کوین بیس (Coinbase) به بالاترین حد خود از سال ۲۰۱۳ ( ۱۳۹۲) تاکنون رسیده است.

با این وجود، این معامله‌گر و تحلیل‌گر رکت کپیتال (Rekt Capital) با قدرتمند‌بودن حجم خرید موافق نیست و بر اساس استدلال او برعکس، فروشندگان ‌هم‌چنان روندهای آتی بازار را هدایت می‌کنند.

شاخص میانگین متحرک (MA) ۲۰۰ هفته‌ای بیت کوین که به عنوان یک حمایت کلیدی در بازارهای نزولی قبلی شناخته می‌شد، حتی با وجود این‌که قیمت به ۲,۰۰۰ دلار کمتر از آن رسیده، هنوز مورد توجه خریداران قرار نگرفته است.

او می‌افزاید: با افزایش شدید حجم فروش بیت کوین، شاهد آن هستیم که حجم خرید فعلی در مقایسه با سطح حجم خرید در بازار خرسی سال ۲۰۱۸ هم در میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای پایین تر است چه برسد به حجم خرید در بازار مارس ۲۰۲۰

تحقیقات: استخراج‌کنندگان تسلیم شده‌اند، سرمایه‌گذاران ادامه می‌دهند
نمودار قیمت حاشیه‌نویسی شده بیت کوین (نمای سالانه بازار بیت کوین/ دلار)

منبع: ارزدیجیتال

حتما ببینید

تغییرات قیمت ترون در دوران‌های مختلف بازار رمزارزها

تغییرات قیمت ترون در دوران‌های مختلف بازار رمزارزها

ترون یکی از ارزهای دیجیتال رو به رشد است که توجهٔ بسیاری از افراد را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *