اپلیکیشن و نرم افزار

تشویق مجازی ورزشکاران در استادیوم‌های خالی با یک اپلیکیشن

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

شیوع ویروس کرونا باعث شده ورزشکاران حرفه‌ای در استادیوم‌های خالی به میدان بروند، اما یک اپلیکیشن برای تشویق مجازی ورزشکاران و تزریق هیجان و شادی به ورزشگاه‌ها ابداع شده است.

شرکت یاماها یک اپلیکیشن تشویق مجازی ابداع کرده که کاربران با فشردن دکمه‌های مختلف تعبیه شده در آن می‌توانند اصوات مختلف را از طریق بلندگوهای استادیوم‌ها به گوش ورزشکاران برسانند.

این اپلیکیشن ژاپنی می‌تواند تا حدی حس و حال حضور تماشاگران را در استادیوم‌ها زنده کند و به ورزشکاران نیز انگیزه بیشتری بدهد تا در پشت درهای بسته و خالی از جمعیت بهتر رقابت کنند.

هر یک از تیم‌ها می‌توانند از طریق اپلیکیشن یادشده انواع مختلفی از صوت‌ها و تشویق‌ها و شعارها را برای پخش در زمان رقابت‌های ورزشی برنامه ریزی کنند و شدت و ضعف این اصوات هم بر مبنای تعداد کاربران آنها خواهد بود. با توجه به اینکه بعید به نظر می‌رسد ویروس کرونا در آینده نزدیک ریشه کن شود، انتظار می‌رود اپلیکیشن یادشده محبوبیت زیادی پیدا کند.

کاربران می‌توانند محل پخش صدای تشویق خود از داخل استادیوم را هم انتخاب کنند و می‌توانند به جمع افرادی بپیوندند که شعار خاصی را برای فریاد زدن انتخاب کرده‌اند.

این اپلیکیشن به طور آزمایشی در استادیومی ۵۱ هزار نفری در ژاپن با استفاده از ۵۸ بلندگو با موفقیت آزمایش شده و حجم صدای تولید شده مشابه با حجم صدای تماشاگران واقعی بوده است.

از این اپلیکیشن می‌توان با تغییراتی در سالن‌های پخش کنسرت موسیقی و تئاتر، سالن‌های اجرای نمایش‌های کمدی و غیره استفاده کرد.

انتظار می‌رود اپلیکیشن یادشده ظرف چند ماه آینده به بازار بیاید.

مهر به نقل از آسین ایج،

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا