خانه / کسب‌وکار دیجیتال / کسب وکار هوشمند در جهان / شرکت های کریپتویی حدود ۳۰۰۰ نفر از نیروهای خود را تعدیل کردند!
شرکت های کریپتویی حدود ۳۰۰۰ نفر از نیروهای خود را تعدیل کردند!

شرکت های کریپتویی حدود ۳۰۰۰ نفر از نیروهای خود را تعدیل کردند!

حسین قطبی

برخلاف رشد قیمت بیتکوین در ماه ژانویه، شرکت‌های کریپتویی نزدیک به ۳۰۰۰ نفر از نیروهای خود را برکنار و تعدیل کردند. بالاترین میزان تعدیل نیز مربوط به صرافی Coinbase با ۹۵۰ نفر می‌باشد.

 ژانویه ماه سختی برای کارمندان کریپتو بود و حداقل ۱۴ شرکت از کاهش کارمندان خود خبر دادند.

آخرین خبر به دست آمده از یک شرکت ارائه دهنده زیر ساخت Prime Trust است که از کاهش ۳۰ درصدی نیروهایش خبر داد. این کاهش معادل ۱۰۰ نفر از کارمندان Prime است، زیرا این شرکت حدود ۳۱۲ نیرو در لینکدین دارد.

به گزارش  بلومبرگ در ۲۷ ژانویه، سایر تعدیل نیروها مربوط به ۳۰ کارمند از کمپانی Matrixport است. علاوه بر این به گزارش  The Information در ۲۳ ژانویه، صرافی کریپتویی Gemini نیز حدود ۱۰۰ نفر از نیروهای خود را اخراج کرده است.

  ” اقتصادالکترونیکی“آخرین و به روزترین محتوی در اقتصاددیجیتال

بالاترین میزان تعدیل نیرو در ماه ژانویه، مربوط به صرافی Coinbase با ۹۵۰ نفر در ۱۰ ژانویه است. صرافی های Crypto.com،Luno ، Huobi  به ترتیب حدود ۵۰۰، ۳۳۰ و ۳۲۰ کارمند را تعدیل کردند.

کمپانی DCG و شرکت‌های تابعه آن نیز به دنبال دست و پنجه نرم کردن با بحران مالی، تنها در ماه ژانویه حدود ۴۸۵ نفر را از کار بیکار کردند.

Luno که متعلق به DCG است، شاهد بیشترین نرخ تعدیل نیرو بوده است. این در حالی است که DCG به تنهایی ۶۶ نفر، شرکت تابعه آن یعنی پلتفرم وام‌دهی Genesis  ۶۳ نفر و شرکت مدیریت دارایی HQ Digital  ۲۶ نفر را اخراج کردند.

در این لیست حدود ۲۰۰ نفر نیز از بانک کریپتویی Silvergate، ۱۱۰ نفر از صرافی Blockchain.com، و ۹۶ نفر از کمپانی مادر متاماسک یعنی ConsenSys برکنار شدند.

در این میان، ۲۰ نفر از نیروهای بازار مبادله NFT، SuperRare تعدیل شدند. این تعدیل نیروها برخلاف رشد قیمت بیتکوین در ماه ژانویه و هدف قرار دادن ۲۵۰۰۰ دلار، با توجه به افزایش تقاضای سازمان‌ها، اتفاق افتاد.

اگرچه این تعدیل نیروها فقط به کمپانی‌های کریپتویی محدود نشد و نزدیک به ۴۸۰۰۰ نفر از کمپانی‌های گوگل، آمازون و مایکروسافت بیکار شدند.

“فناوری هوشمند” رسانه تخصصی انقلاب صنعتی چهارم

برخی بر این باور هستند که شرایط بدی در راه است اما شرکت پوشش ریسک Pantera Capital معتقد است این بهترین زمان برای شروع یک کمپانی بلاکچین است زیرا بازارهای نزولی حواس پرتی کمتری برای ایجاد چنین شرکت‌هایی می‌کنند.

منبع: اقتصادآنلاین

مقالات بیشتر از ارز دیجیتال:

حتما ببینید

ارز دیجیتال متاورس چیست؟

ارز دیجیتال متاورس چیست؟

حتی اگر در دنیای ارز دیجیتال فعالیتی نداشته‌اید، احتمالاً نام متاورس را شنیده‌اید. متاورس یکی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *