خانه / اقتصاددیجیتال / توسعه حمایت از ایده‌های خلاق به توسعه اقتصاد دیجیتال کشور کمک کرد
توسعه حمایت از ایده‌های خلاق به توسعه اقتصاد دیجیتال کشور کمک کرد

توسعه حمایت از ایده‌های خلاق به توسعه اقتصاد دیجیتال کشور کمک کرد

برای تسریع فرآیند عملیاتی و اجرایی تبدیل ایده خلاق به محصول، مراکزی که زیرساخت‌ها و حمایت‌ها را فراهم کند، از اهمیت قابل‌توجهی برخوردار هستند.

در طول سالیان اخیر شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان بسیاری، به ویژه در حوزه اقتصاد دیجیتال از خدمات شتابدهنده‌ها استفاده کرده اند. ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی که در طول سال گذشته، حمایت‌های بسیاری از ۱۶ شتابدهنده تخصصی به عمل آورده است.

جهت مشاهده ودانلود ماهنامه ” اقتصاد دیجیتال” اینجا کلیک نمایید.

حمایت از شتابدهی ایده‌های خلاق در حوزه‌های گوناگون

این ستاد در حوزه فناوری اطلاعات، بیشترین میزان حمایت را داشته و از ۶ شتابدهنده سیوان، آمینا، پیدایش آی کن، لاتک توانا، دیجیتال رایان و خیر ایمن ساینا، حمایت به عمل آورده است. در حوزه سلامت دیجیتال، از ۳ شتابدهنده نوآوران داده سلامت، هوم‌کا و میم حمایت شد.

همچنین در حوزه کسب و کارهای تبادیل مالی یا فین‌تک، حمایت‌ها شامل ۲ شتابدهنده صحرا و ماهران صنعت شد. در زمینه هوش مصنوعی، ۲ شتابدهنده اسمارتک (اصفهان) و هوشمند اول بهشتی، از حمایت‌ها برخوردار شدند. در حوزه اینترنت اشیا، از شتابدهنده‌های تارنما خاورمیانه (اهواز) و مایا حمایت به عمل آمد. در زمینه بلاکچین نیز از شتابدهنده اکتا حمایت به عمل آمد.

رونق کسب و کارهای خلاق دیجیتال

این حمایت‌ها در شرایطی در طول سال گذشته محقق شد که ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری برای سال جاری نیز برنامه‌های گسترده‌ای در زمینه حمایت از شتابدهنده‌های تخصصی حوزه خود در نظر دارد. این حمایت‌ها منجر به توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال و فناوری‌های هوشمند شده است.

حتما ببینید

فیلترینگ؛ ده میلیون نفر در معرض آسیب شغلی

فیلترینگ؛ ده میلیون نفر در معرض آسیب شغلی

 ما تا پیش از دوماه اخیر در حوزه اشتغال با مشکلات بسیار زیادی مواجه بودیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *