کسب و کار هوشمند در ایران

توسعه کسب‌وکارهای فضاپایه برنامه امسال سازمان فضایی

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

رییس سازمان فضایی ایران توسعه کسب‌وکارهای فضاپایه را از اولویت‌های این سازمان در سال جهش تولید دانست و گفت: در این راستا تلاش کردیم فناوری‌های فضایی کاربردی در حوزه‌هایی چون تصویربرداری، مدیریت بلایای طبیعی، کشاورزی، هواشناسی و در سایر حوزه‌ها را توسعه دهیم.

 دکتر مرتضی براری امروز در رویداد “ایده شوی دات راینکس؛ ارائه ایده در حوزه ناوبری و موقعیت‌یابی” که به صورت آنلاین برگزار شد، افزود: در سازمان فضایی علاوه بر توسعه متوازن زیر ساخت‌های فضایی، توسعه خدمات فضا پایه را به عنوان یکی از اولویت‌ها در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی ادامه داد: بر این اساس در دو سال گذشته تلاش کردیم فناوری‌های فضایی کاربردی را در حوزه‌هایی چون تصویربرداری، مدیریت بلایای طبیعی، کشاورزی، هواشناسی و در سایر حوزه‌ها توسعه دهیم.

براری با بیان اینکه سال جاری مزین به نام سال “جهش تولید” است، خاطر نشان کرد: در این راستا تلاش می‌شود که با همکاری بخش خصوصی و دولتی جهش تولید را در توسعه کسب و کارهای این عرصه و ارائه خدمات جدید فضاپایه به جامعه ایجاد کنیم.

رییس سازمان فضایی ایران برگزاری رویداد ایده‌شو دات راینکس را در راستای ایجاد جهش در توسعه کسب و کارهای فضاپایه دانست و یادآور شد: در این رویداد ۱۴ ایده ارسال شد، ضمن آنکه ۱۷ شرکت توانمند در این عرصه توانمندی‌های خود را ارائه کردند.

براری ابراز امیدواری کرد که تلاش فعالان این عرصه در این رویداد ۳ روزه منجر به توسعه فناوری‌های فضاپایه کشور شود.

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا