ارزدیجیتال

توفان قیمتی در بیت‌کوین

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

در چند هفته اخیر قیمت بیت‌کوین و تعداد دیگری از ارزهای دیجیتال به سرعت افزایش یافته و قیمت بیت‌کوین به نزدیکی بالاترین سطح تاریخی خود که دسامبر سال ۲۰۱۷ مشاهده شده بود، رسید؛ اما قیمت‌ها هفته پیش حدود ۳هزار دلار سقوط کرد. از پیش تحلیلگران هشدار داده بودند که بازار ارزهای دیجیتال یک بازار پرریسک و نوسان قیمت‌ها در آن بزرگ است.

احسان آذری‌نیا؛ دنیای اقتصاد

درباره دلایل رشد شدید قیمت‌ها و تفاوت‌هایی که رشد هفته‌های اخیر با رشد اواخر سال ۲۰۱۷ دارد دیدگاه‌های مختلفی مطرح شده است. عده‌ای از تحلیلگران معتقدند به دلایل گوناگون، این رونق با رونق سه سال پیش بسیار متفاوت است و در آینده قیمت بیت‌کوین به ارقام بسیار بالا افزایش خواهد یافت. اما عده‌ای می‌گویند حتی اگر قیمت‌ها رشد کند، به دلایل منطقی، بازار ارزهای دیجیتال ذاتا بازاری بی‌ثبات است و نمی‌توان روی جهت حرکت قیمت‌ها حساب کرد.

صرف‌نظر از افت‌وخیزهایی که در هفته‌های اخیر در قیمت‌ها مشاهده شده است، عده زیادی از کارشناسان درباره افق بازار ارزهای دیجیتال بسیار خوش‌بین هستند؛ به این معنا که از دید آنها، این ارزها جای خود را در ساختارهای مالی باز خواهند کرد؛ البته ابتدا لازم است مجموعه‌ای از مقررات برای این دنیای تازه شکل گرفته تدوین شود.

برخی فعالان بازار ارزهای دیجیتال می‌گویند بیت‌کوین، اخیرا نقش یک حوزه امن سرمایه‌گذاری را بازی کرده و در دوران بحرانی کنونی سرمایه‌گذاران برای حفاظت از دارایی‌های خود به سمت آن رفته‌اند؛ اما این دیدگاه چندان منطقی به‌نظر نمی‌رسد.

در مطالب حاضر به چهار تفاوت رونق کنونی با رونق سه سال پیش، اقدام چین به ایجاد ارز دیجیتالی خاص خود، علل مختلف رونق بازار ارزهای دیجیتال در هفته‌های اخیر و… اشاره شده است.

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا