ارزدیجیتال

جهش ۱۷ برابری استفاده از پول دیجیتال در هند

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد: هند شاهد بزرگترین جهش در تعداد حساب‌های پول دیجیتال ثبت شده از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ بوده است.

به نقل از سایت فایننشیال اکسپرس، گزارش صندوق بین المللی پول نشان می دهد که در میان دوازده کشور در اقتصادهای کم درآمد و متوسط، هند شاهد بزرگترین جهش در تعداد حساب های پول دیجیتال ثبت شده از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۹ بوده است.

طبق داده های منتشر شده در گزارش صندوق بین المللی پول، تعداد حساب های پول دیجیتال ثبت شده در هند شاهد یک جهش کوانتومی از ۷۳ نفر در هر هزار بزرگسال در سال ۲۰۱۵ به ۱۲۶۵ نفر در سال ۲۰۱۹ بوده که حاکی از پیشرفت گسترده در دسترسی به خدمات مالی دیجیتال در سال های اخیر است.

این گزارش پول دیجیتال را به عنوان سرویس مالی ارائه شده توسط اپراتور شبکه تلفن همراه یا نهاد دیگری که با اپراتور شبکه تلفن همراه شریک است، تعریف می کند و توسط شبکه ای از عوامل پول دیجیتال تسهیل می شود.

(پول دیجیتال یک فناوری است که به مردم امکان می دهد با استفاده از تلفن همراه پول دریافت و ذخیره و هزینه کنند. بیش از ۲۷۰ سرویس مختلف پول همراه در سراسر جهان وجود دارد، اگرچه بیشتر در آفریقا، آسیا و آمریکای لاتین محبوب هستند. پول همراه جایگزینی محبوب برای پول نقد و بانک است، زیرا استفاده از آن آسان و ایمن است و در هر مکانی که سیگنال تلفن همراه وجود دارد قابل استفاده است).

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا