خانه / فین‌تک / ارزدیجیتال / استیبل کوین / دادگاه نیویورک شرکت تتر را به ارائه سوابق مالی USDT ملزم کرد
دادگاه نیویورک شرکت تتر را به ارائه سوابق مالی USDT ملزم کرد

دادگاه نیویورک شرکت تتر را به ارائه سوابق مالی USDT ملزم کرد

مازیار نسیمی

دادگاه آمریکا در ارتباط با شکایتی مبنی بر صدور USDT بدون پشتوانه و آسیب ۱.۴ تریلیون دلاری آن به بازار از شرکت تتر خواست تا گزارشی از سوابق مالی مرتبط با این استیبل کوین را عرضه کند.

قاضی ایالت نیویورک به شرکت تتر دستور داده است تا سوابق مالی مرتبط با پشتوانه USDT را ارائه دهد. این حکم بخشی از شکایتی است که طی آن، ادعا شده است شرکت تتر در بخشی از کمپین افزایش قیمت بیت کوین به صدور بدون پشتوانه USDT پرداخته است.

این حکم شرکت تتر را ملزم کرده است تا دفاتر کل، ترازنامه‌ها، صورت حساب‌های درآمد، صورت حساب‌های جریان پولی و صورت حساب‌های سود و ضرر خود و هم‌چنین سوابق تمام معاملات و انتقال‌های رمزارز یا سایر استیبل کوین‌ها توسط تتر با اطلاعات مرتبط با معاملات را ارائه دهد.

در این حکم هم‌چنین گفته شده است که تتر باید جزییات حساب‌هایی که در صرافی‌های بیتفینکس، پولونیکس و بیترکس در اختیار دارد را ارائه دهد.

اگرچه وکلای تتر در صدد جلوگیری از صدور این حکم بوده‌اند و آن را بیش از حد سختگیرانه و بی‌مورد خوانده‌اند، اما قاضی این پرونده با نظر وکلای تتر مخالف بوده و نوشته است که اسنادی که شاکی‌ها به دنبال آن هستند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

قاضی کاترین پولک فایا (Katherine Polk Failla) در این خصوص اذعان کرده است: شاکی‌ها به طور شفاف توضیح داده‌اند که دلیل آنها برای دسترسی به اطلاعات مذکور، ارزیابی پشتوانه دلاری USDT است.

وی افزود: اسناد مذکور مرتبط با یکی از اتهامات اصلی شاکی‌ها است. در این اتهام بیان شده است که متهمانی که در تراکنش‌های رمزارزها مشارکت داشته‌اند از USDT بدون پشتوانه استفاده کرده‌اند و تراکنش‌های مذکور به طور استراتژیک به منظور ایجاد تورم در بازار زمانبندی شده‌اند. 

علاوه بر پرونده مذکور، شکایت دیگری به دیوان عالی نیویورک ارائه شده است. در این شکایت، دادستان نیویورک اسنادی که از بازرسی ذخایر تتر جمع‌آوری کرده را به دادگاه ارائه داده است. بازرسی دادستان نیویورک در خصوص ذخایر تتر در ماه فوریه ۲۰۲۱ با توافق ۱۸.۵ میلیون دلاری پایان یافته است.

منبع: میهن بلاکچین و به نقل از کوین دسک،

حتما ببینید

کمیسیون SEC صلاحیت قضایی بر تراکنش‌های اتریوم را ندارد

مخالفت متخصصان: کمیسیون SEC صلاحیت قضایی بر تراکنش‌های اتریوم را ندارد

مازیار نسیمی متخصصان حوزه بلاکچین و رمزارزها با ادعای کمیسیون SEC مبنی بر آنکه این …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.